Koncerty Jesienne w milanowskiej Szkole Podstawowej Nr 1 to już tradycja. Zaangażowanie nauczycielek, a szczególnie pani Beaty Osiadacz i poziom młodych artystów powodują, że od lat czekam na każdy koncert w tej szkole.

Podobnie było i tym razem. Ten koncert miał jednak trochę inny charakter, odbywał się bowiem w ramach obchodów 100-lecia Gminy Milanówek.

Poza pięknymi piosenkami i strofami poezji o jesieni, spadających liściach, padającym deszczu oraz jesiennym „ogrodowym” tańcem w wykonaniu pierwszaków, był sentymentalny spacer po Milanówku, w którym przypomniano: Michała Lasockiego uważanego za założyciela miasta, piękne milanowskie wille i ich historię, rodzeństwo Witaczków – twórców milanowskiego jedwabiu, trudny okres okupacji i czas, gdy w Milanówku znalazła schronienie część władz Polski Podziemnej, a także fakt przechowywania w budynku plebanii kościoła  św. Jadwigi - urny z sercem Fryderyka Chopina.

Historię miasta prezentowały zdjęcia, filmy, piosenki, strofy wierszy milanowskiej poetki – Bożeny Starościak. Usłyszeliśmy także walca Fryderyka Chopina. Nie zabrakło piosenki „Truskawki w Milanówku”, a „Prząśniczką” przypomniano, że rok 2019 jest Rokiem Stanisława Moniuszki.

Udało się połączyć  pokolenia. Koncert zakończyła piosenka „Chodź pomaluj mój świat” w wykonaniu kilku absolwentek szkoły (niektóre pamiętam z występów przed laty).

Koncert przygotowały nauczycielki: Beata Osiadacz, Maria Sobczak, Iwona Błeszyńska i Marika Wojsław (dekoracje).

Po koncercie burmistrz Piotr Remiszewski wyraził swoje uznanie dla młodych artystów i organizatorów koncertu oraz przekazał artystom pudełko słodkości.

Zapraszamy do Galerii na fotoreportaż z koncertu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Koncert Jesienny w „Jedynce”


To może Cię zainteresować: