Długo wyczekiwany, nowy wóz bojowy, wywalczony przez Podkowę Leśną w konkursie frekwencyjnym „Bitwa o wóz” i przekazany milanowskiej jednostce Ochotnicza Straż Pożarna, dotarł już do Milanówka!

Przypomnijmy. Podczas wyborów prezydenckich zorganizowana została „bitwa o wozy”. Samorząd z najwyższą frekwencją w województwie wygrywał wóz strażacki. Taka frekwencja w II turze wyborów prezydenckich odnotowana została w Podkowie Leśnej. Było to 82,53% uprawnionych do głosowania.

Problem w tym, że Podkowa nie ma Ochotniczej Straży Pożarnej. Burmistrz Artur Tusiński po rozmowach z Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej i Radą Gminy zdecydował, że wóz przekazany zostanie do jednostki OSP w Milanówku. Mimo że bliżej miasta jest OSP w Żółwinie, to właśnie strażacy z Milanówka częściej wyjeżdżają na akcje do Podkowy. Według statystyk od 2015 roku na terenie miasta wystąpiło 412 zdarzeń, wymagających interwencji straży, w których OSP Milanówek uczestniczyła 193 razy, a OSP w Żółwinie tylko 2.

Wóz właśnie przyjechał do Milanówka. Pojazd, zbudowany przez firmę Szczęśniak z Bielska Białej. Jak zaznaczył jednak Burmistrz Miasta Milanówka Piotr Remiszewski - Smutkiem napawa mnie jednak widok tak pięknego, nowoczesnego wozu bojowego, który dzięki działaniom Radnych garażowany jest w prowizorycznym blaszaku. Obraz ten najlepiej ilustruje aktualną, absurdalną sytuację naszej gminy, w której jednej ze stron zależy na rozwoju i inwestycjach dla przyszłych pokoleń, a druga zadowala się prowizorkami i w żadnym stopniu nie myśli o przyszłości.
Dołożyłem wszelkich starań, by wóz który otrzymała OSP w Milanówku był najlepszym z możliwych. By w pełni zabezpieczał on potrzeby milanowskiej jednostki, wywalczyłem dodatkowe 100 000 zł wsparcia z Urzędu Województwa Mazowieckiego.
Porażający jest również brak świadomości radnych i wypieranie przez nich oczywistych argumentów, że nawet najlepszy wóz stacjonujący w tak złych warunkach może utracić swą sprawność i gotowość bojową. Ciekaw jestem czy opozycyjni Radni podziwiając ten nowoczesny wóz wyglądający z tego prowizorycznego blaszaka, nadal są przekonani co do słuszności podejmowanych przez siebie decyzji i upartego blokowania proponowanej przeze mnie budowy nowej strażnicy OSP?
- pyta Burmistrz.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wóz -nagroda przyjechał do OSP


To może Cię zainteresować: