XV Finał WOŚP w Milanówku

W XV już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – ALE KOSMOS, jak co roku, najbardziej zaangażowała się młodzież. W Milanówku młodzi wolontariusze już od rana kwestowali w tych punktach miasta, które w niedzielę skupiają najwięcej mieszkańców - przed kościołami, supermarketami i oczywiście w szkołach.

W Zespole Szkół nr 1, jak co roku, zorganizowano pokazy, występy i konkursy. Aby zebrać jak najwięcej pieniędzy, uczniowie przygotowali prace plastyczne, które tego dnia wystawili na aukcji. Można było również nabyć maskotki i inne ciekawe gadżety oraz zagrać na loterii fantowej.
Młodzież śpiewała szlagiery polskiego rocka i pop-u. Szczególnie efektowny był występ dziewczęcego zespołu tańca współczesnego IMAGO – gimnazjalistki zebrały wielkie brawa po dynamicznym i żywiołowym pokazie.
Niedziela, w którą organizowana jest WOŚP, to chyba jedyna w roku szkolnym, kiedy młodzież tak licznie i chętnie gromadzi się w szkołach. Imprezy trwały od godziny 10:00 do 16:00.

W tym roku, w przeciwieństwie do ubiegłych lat, finał i główna licytacja WOŚP odbyły się w Miejskim Domu Kultury (MOK). Na aukcji zgromadzono dzieła sztuki, przedmioty wartościowe oraz niespodzianki i ciekawe gadżety dla kolekcjonerów. Ofiarodawcami byli mieszkańcy Milanówka i firmy działające na terenie miasta. W akcję, jak co roku, zaangażowali się miejscowi artyści, którzy oddali swoje dzieła i brali także udział w ich licytacji. Licytację poprowadzili Paweł Dłużewski – satyryk i kabareciarz i Andrzej Janisz - komentator sportowy Polskiego Radia. Twardo licytował także Burmistrz Milanówka - Jerzy Wysocki, który uczestniczył w finale WOŚP wraz z rodziną.

W tym roku, w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w świadomości Polaków zagościła już na dobre, w Milanówku zebrano ok. 35 tys. zł., które przekazano na konto WOŚP.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: