O tym, jak może zakończyć się zbyt duże zaufanie do innych, przekonał się właściciel nissana. Pasażer, którego mężczyzna podwiózł do sklepu, zabrał jego samochód. Nietrzeźwy 29-latek został szybko zatrzymany przez grodziskich policjantów po uderzeniu skradzionym autem w kosz uliczny. Obywatel Ukrainy usłyszał 2 zarzuty karne, odpowie też za spowodowanie kolizji.

Policjanci z grodziskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży samochodu ze sklepowego parkingu w Milanówku. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na poszukiwania nissana. Chwilę później do jednostki dotarła informacja o kolizji na innej milanowskiej ulicy, gdzie kierujący autem tej samej marki uderzył w stojący przy jezdni kosz na śmieci. Policjanci szybko połączyli obydwa zdarzenia. Na miejscu kolizji zastali poszukiwanego nissana i mężczynę, który nim kierował. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 29–latek został zatrzymany.

Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że pokrzywdzony zabrał obywatela Ukrainy, gdy ten poprosił go o podwiezienie do sklepu. Gdy mężczyzna zostawił na chwilę pasażera w otwartym aucie, ten ukradł jego samochód i odjechał. Na szczęście pojazd szybko wrócił do właściciela.

Zatrzymany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży auta i kierowania nim w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za spowodowanie kolizji. 29-latek dobrowolnie poddał się karze grzywny za popełnione przestępstwa. Na poczet przyszłych kar zostały mu zabezpieczone pieniądze, które miał przy sobie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: