Zatrzymani w nocy z kradzionymi paletami

Dzięki prawidłowej reakcji właścicieli i szybkim działaniom grodziskich policjantów zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży. Na miejscu i po przeszukaniu funkcjonariusze odzyskali skradzione europalety i inne drewniane materiały o wartości prawie 3 tysięcy złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty karne. Za kradzież grozi im teraz nawet po 5 lat pozbawienia wolności.

Przed 23.00 grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży na jednej z posesji w Milanówku. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszającą i dwóch mężczyzn w samochodzie. Ustalili, że właściciele zauważyli w nocy obce auto i osoby, które pakowały na przyczepkę palety z ich działki i wezwali Policję. Mundurowi szybko potwierdzili, że w pojeździe znajduje się kilkanaście europalet, a na posesji jest puste miejsce po nich. Odzyskane rzeczy szybko wróciły do właścicieli, a 23-latek i 61-latek zostali zatrzymani.

Podczas dalszych czynności milanowscy policjanci przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanych. Na ich posesji znaleźli kolejne palety i inne drewniane materiały. Jak się okazało rzeczy pochodziły z tej samej okradzionej działki. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży mienia o łącznej wartości prawie 3 tysięcy złotych. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: