Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o kradzież. Obywatel Gruzji wykorzystał nieuwagę właścicielki i z otwartego samochodu zabrał jej torebkę z zawartością. 32–latek przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. Za kradzież grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

O tym, że pozostawienie otwartego samochodu może skutkować kradzieżą przechowywanych w nim rzeczy, przekonała się jedna z mieszkanek Milanówka. Kilka tygodni temu kobieta zgłosiła policjantom takie właśnie zdarzenie, w którym staciła pieniądze i złote kolczyki. Właścicielka po wypakowaniu zakupów na sklepowym parkingu odeszła  na chwilę od swojego otwartego auta w celu odstawienia wózka. Ten czas wystarczył, aby złodziej zabrał z samochodu jej torebkę.

 Ustalaniem sprawcy tego przestępstwa natychmiast zajęli się milanowscy i grodziscy policjanci. Niedaleko miejsca kradzieży funkcjonariusze znaleźli torebkę należącą do zgłaszającej. Niestety, pieniędzy i biżuterii w niej nie było. Dzięki wielu wykonanym czynnościom i dobremu rozpoznaniu kryminalnych w środowisku przestępczym, do dokonania tego czynu został wytypowany 32-latek. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany obywatel Gruzji aktualnie przebywa w Warszawie i pojechali go tam zatrzymać.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, którą spowodował straty w  wysokości 5 tysięcy złotych. Przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. Za ten czyn kodeks karny przewiduje nawet 5-letnie pozbawienie wolności.

Niech okoliczności tego przestępstwa będą przestrogą dla właścicieli aut.                                                  

Nie zostawiaj cennych rzeczy w samochodzie. Zawsze zamykaj pojazd (drzwi i okna) - nawet, gdy odchodzisz na krótko.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: