Autosacrum 2010 w Podkowie Leśnej

Pomimo niepewnej pogody tysiące osób z całej Polski przybyło na Autosacrum 2010 do Podkowy Leśnej.

Tegoroczne Autosacrum i Rowerosacrum wchodziły w skład uroczystości jubileuszowych 85-lecia Podkowy Leśnej. Niestety, część przewidzianych atrakcji ze względu na nienajlepszą pogodę została odwołana. Nie zniechęciło to jednak wiernych i pasjonatów motoryzacji przed uczestnictwem w uroczystej mszy świętej oraz święceniu samochodów, motocykli i rowerów.

Na uroczystej mszy, celebrowanej przy akompaniamencie zespołu Charyzmaty przekazano księdzu proboszczowi Wojciechowi Osiałowi stułę od misjonarzy z Boliwii. Po zakończeniu mszy świętej rozpoczął się przejazd i święcenie motocykli.

Po kilkuminutowej paradzie jednośladów z różnych epok na plac przed kościołem wjechał w BMW Dixi'e Patryk Mikiciuk, który jak co roku prowadzi i barwnymi komentarzami dotyczącymi samochodów uatrakcyjnia Autosacrum. Nie brakowało prawdziwych klasyków motoryzacji, zarówno tych starszych jak i nowszych, samochodów wyprodukowanych w Polsce jak i zagranicą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do galerii zdjęć poniżej.

Niestety, impreza ta została wykorzystana przez jedną z partii politycznych do zbierania podpisów dla swojego kandydata. Przykre było to, że logotypy tej partii widoczne były również na dziedzińcu przed kościołem, a na zakończenie mszy ksiądz proboszcz zachęcał do składania podpisów. Wśród wielu osób wzbudziło to ewidentny niesmak. Pozostaje otwarte pytanie na temat apolityczności Kościoła, zwłaszcza w Podkowie Leśnej. Zastanawiająca jest również natrętna postawa członków jednego z ugrupowań politycznych, które stara się wykorzystać każdą okazję do promocji swoich działań, zwłaszcza, że podobno przed długim weekendem miało zebraną wystarczającą liczbę podpisów do rejestracji komitetu wyborczego. Inni, nawet bardziej radykalni w swych poglądach kandydaci i mocno związani z kościołem, a o znacznie mniejszym poparciu, potrafili uszanować to święto motoryzacji.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Autosacrum 2010 w Podkowie Leśnej


To może Cię zainteresować: