Jak co roku w długi majowy weekend w Podkowie Leśnej miało miejsce święcenie pojazdów mechanicznych - w sobotę rowerów, a w niedzielę motocykli i samochodów.

Impreza ta ma jeszcze przedwojenne tradycje, a sam kościół w Podkowie Leśnej został ufundowany w 1934 roku przez automobilistów. Oprócz Mszy świętej i święcenia pojazdów na uczestników czekało wiele dodatkowych atrakcji.

W sobotę po Mszy świętej rowerzyści mogli wziąć udział w rajdzie rowerowym. Po zakończeniu wyścigu Sekretarz Miasta Maria Górska, przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych Maciej Foks oraz ksiądz proboszcz Wojciech Osial odznaczyli zwycięzców i wręczyli nagrody. Wylosowano także szczęśliwca, który otrzymał rower ufundowany przez Burmistrza Miasta Podkowy Leśnej.

W niedzielę po Mszy świętej święcone były samochody i motocykle, a zgromadzeni mogli zobaczyć paradę samochodów zabytkowych ze zbiorów Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, jak i zbiorów prywatnych. O pojazdach, jak co roku, opowiadał Patryk Mikiciuk, dziennikarz motoryzacyjny i współzałożyciel Muzeum Motoryzacji w Otrębusach.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Autosacrum i rowerosacrum 2012


To może Cię zainteresować: