Nie tak dawno na naszych stronach żegnaliśmy stary budynek przedszkola w Podkowie Leśnej, a tymczasem za niecałe dwa tygodnie będziemy mogli zobaczyć całą bryłę nowego, powstającego z modułów budynku.

Zaledwie kilka tygodni temu, 22 października odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek Miejskiego Przedszkola im. Krasnala Hałabały. Przedszkole powstaje w nowatorskiej technologii z przygotowywanych wcześniej w fabryce modułów, co znacznie przyśpiesza prace. Będzie to energooszczędny obiekt pasywny. Dzięki tym cechom Podkowa Leśna pozyskała na budowę atrakcyjnie oprocentowany kredyt.

W minionym tygodniu przybyły pierwsze moduły, z których budowane jest nowe przedszkole. Moduły będą przywożone samochodami ciężarowymi na plac budowy w godzinach nocnych, sukcesywnie dwa razy w tygodniu. Na terenie przedszkola zostanie rozstawiony dźwig, który będzie przenosił moduły w miejsce posadowienia na fundamentach.

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem cała operacja zakończy się 24 listopada br. Odbiory i formalne zakończenie budowy powinno zakończyć się do 30 czerwca 2021 r. Niewykluczone jednak, że cały proces budowy zakończy się już pod koniec marca 2021r.

Przypominamy, że w 2018 roku Miasto zleciło opracowanie projektu budowy nowego przedszkola, który – wykonany przez firmę Bjerg Arkitektur – zdobył wyróżnienie w konkursie PLGBC Green Building Awards 2019 w kategorii "Najlepszy projekt ekologiczny".

Przedszkole budowane jest w wysokim standardzie energetycznym. Przewidywane koszty funkcjonowania nowego przedszkola będą o 60% niższe niż obecnego. Przedszkole będzie miało 7 sal, w tym dwie podzielone specjalną, składaną ścianą tak, aby w razie potrzeby szybko zaaranżować większą przestrzeń mogąca pomieścić całą społeczność maluchów z rodzicami. Pomyślano także o dzieciach młodszych, dlatego jeden z oddziałów przystosowany będzie do potrzeb dzieci w  młodszym wieku.

Koszt budowy przedszkola wyniesie 11.898.612 zł. Realizacja tej jednej z kluczowych inwestycji Podkowy Leśniej jest możliwa dzięki pożyczce w wysokości 10.000.000 zł, którą Miasto pozyskało ze środków Funduszu Powierniczego Województwa Mazowieckiego z Mazowieckim Regionalnym Funduszem Pożyczkowym Sp. z o.o.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Ekspresowe tempo prac przy podkowiańskim przedszkolu


To może Cię zainteresować: