To już oficjalne – w weekend (28.08) odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku przedszkola miejskiego im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej. Co oznacza, że placówka jest już w pełni przygotowana, aby 1 września przyjąć swoich podopiecznych.

Przypomnijmy, że nowy budynek przedszkola powstał w miejscu starego, który był już w fatalnym stanie technicznym. W 2018 r. miasto przystąpiło więc do przygotowywania projektu, który zresztą otrzymał nagrodę za najlepszy projekt ekologiczny. Według założeń miał być to zatem obiekt nowoczesny i maksymalnie funkcjonalny, wyposażony w wysokiej jakości rozwiązania techniczne w postaci np. paneli fotowoltaicznych, a przede wszystkim wpisujący się w estetykę miasta-ogrodu. I to się udało. Budynek składa się m.in.  z 5 sal przedszkolnych, żłobka i sali wielofunkcyjnej, a jego centrum stanowi dziedziniec z rosnącym pośrodku drzewem, co jest symbolem przyświecających całemu projektowi wartości proekologicznych. Co ważne, przedszkole powstało przy zachowaniu wysokiego standardu energetycznego, bo budowany w standardzie pasywnym, co pozwoli na zatrzymywanie ciepła zimą i zapobieganie przegrzewania się latem, a przede wszystkim na zmniejszenie kosztów utrzymania o 60% w porównaniu ze starym budynkiem. Obiekt jest także przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz do aranżowania przestrzeni, mogącej w jednym czasie pomieścić całą społeczność 145 maluchów z rodzicami. Co więcej zagospodarowany został również teren wokół przedszkola, który podzielony jest na przestrzeń dla podopiecznych placówki i miejski ogród dla wszystkich mieszkańców Podkowy. Na inwestycję władze miasta przeznaczyły niecałe 12 milionów złotych.

- Kierowanie taką placówką to dla mnie wielki zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Zarówno ja, jak i cały zespół dołożymy wszelkich starań, aby dzieci czuły się tu bezpiecznie i były szczęśliwe w nowym przedszkolu – podkreśliła dyrektor placówki Dorota Staszewska podczas oficjalnych uroczystości, które odbyły się w sobotę. Na tę okazję przygotowano również dla mieszkańców wiele atrakcji. Było to wspólne sadzenie drzewa, zwiedzanie obiektu, animacje dla dzieci, udział w Narodowym Czytaniu powieści „Moralność Pani Dulskiej” oraz koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Jana i Marii Stanienda wraz z kwartetem smyczkowym z udziałem uczestników warsztatów muzycznych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentującej przedszkole, jak i filmu poniżej

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Przedszkole wokół drzewa


To może Cię zainteresować: