W ubiegły weekend w Podkowie Leśnej otworzono nowy teren rekreacji dla dzieci i młodzieży. Najbardziej z inwestycji ucieszą się użytkownicy rowerów, rolek i hulajnóg,  bo to właśnie dla nich przy ulicy Brwinowskiej powstał pumptrack – przystosowany do ekstremalnej jazdy po torze.

W naszym regionie pumptracki są niezwykle popularne. Tego typu obiekty powstały już w Brwinowie, Grodzisku i Milanówku. Teraz przyszedł czas i na Podkowę Leśną, gdzie postanowiono zagospodarować działkę, która po tym jak znajdował się tu zajazd gastronomiczny, od wielu lat pozostawała pusta, bo nikt nie chciał jej wydzierżawić. Teraz to miejsce nabrało nowego życia.  Już w sobotę (04.07) na obiekcie zebrało się wielu chętnych do wypróbowania nowego toru. Na uczestników czekały również pokazy jazdy, warsztaty z Mistrzem Polski BMX Marcinem Oskierą, konkursy i szkółka rowerowa dla najmłodszych.

Przypomnijmy, inwestycja warta na ten moment ok. 240 tysięcy złotych obejmowała oprócz budowy toru, również i montaż nowego oświetlenia i monitoringu, co pozwoli na korzystanie z obiektu także po zmroku.

- Jestem przekonany, że nowoczesny tor do pumptracku będzie znakomitym urozmaiceniem sportowej oferty w Podkowie Leśnej oraz zachęci mieszkańców do próbowania nowych aktywności - zachęca Burmistrz Artur Tusiński. – Też próbowałem jeździć na tym torze, fajna zabawa.

To jednak nie koniec planów inwestycyjnych na tym terenie. – Mam nadzieję, że jest to dobry początek. Za chwilę ogłosimy przetarg na mniejszy pumptrack dla niższej kategorii wiekowej. Wokół niego powstanie skilltrack, czyli tor z przeszkodami oraz ok. 400-metrowa pętla singletrack dla osób o mocnych nerwach. Liczę, że uda się także wydzierżawić pozostałą część działki na gastronomię połączoną z usługami, tak aby cała ta działka przy wjeździe do Podkowy tętniła życiem – dodaje Burmistrz. Dodatkowo są plany, aby to miejsce zagospodarować również na wydarzenia miejskie dla rowerzystów, a także pod organizację małego miasteczka rowerowego pod kątem zdawania na kartę rowerową.  Burmistrz liczy, że działka w pełni zagospodarowana będzie już w przyszłym roku – być może już na rozpoczęcie wakacji, kiedy zorganizowana może być kolejna impreza na otwarcie obiektu. Na całość zadania jeszcze w tym roku, gdy uda się wybrać wykonawcę mniejszego toru, przeznaczonych ma być ok. 600 tys. zł.

Na terenie, tak jak i w innych miejscach publicznych, obowiązują zasady wyznaczone przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wyszczególnione w regulaminie obiektu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Ekstremalne wyzwania na nowym torze


To może Cię zainteresować: