4 lipca otwarto przy ulicy Brwinowskiej w Podkowie Leśnej pumptrack. Władze miasta planują kolejne inwestycje w tym miejscu.

Pumptrack powstał na działce, która od wielu lat pozostawała pusta, ponieważ nikt nie chciał jej wydzierżawić. Na początku lipca wszystko się zmieniło. – Jestem przekonany, że nowoczesny tor do pumptracku będzie znakomitym urozmaiceniem sportowej oferty w Podkowie Leśnej oraz zachęci mieszkańców do próbowania nowych aktywności – mówił przed miesiącem, burmistrz miasta, Artur Tusiński.

Słowa gospodarza Podkowy potwierdzają zwolennicy aktywności na świeżym powietrzu. 

Właśnie został ogłoszony przetarg na budowę kolejnego toru. Tym razem zostanie wybudowany mały tor pumptrack dla młodszych dzieci, a także skilltrack (tor z przeszkodami) z urządzeniami do nauki balansu oraz ok. 400-metrowa pętla singletrack dla osób o mocnych nerwach. Stworzony zostanie również plac odpoczynku.

Podkowiański magistrat chce, aby to miejsce zagospodarować również na wydarzenia miejskie dla rowerzystów, a także służyło jako małe miasteczko ruchu drogowego. Umożliwi to organizację egzaminów na kartę rowerową. Burmistrz Tusiński liczy, że działka w pełni zagospodarowana będzie już w przyszłym roku Na całość inwestycji ma być przeznaczonych z budżetu Podkowy Leśnej ok. 600 tysięcy złotych.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: