- Jeżeli wszystko ruszy zgodnie z planem, to pod koniec kwietnia rozpocznie się budowa drugiego toru WKD z Podkowy Leśnej do Grodziska – informował ostatnio mieszkańców Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński. Utrudnienia mogą jednak potrwać nawet 2 lata.

Warto przypomnieć, że WKD jeszcze w listopadzie ubiegłego roku otworzyła oferty w przetargu na budowę drugiego toru między Grodziskiem a Podkową Leśną. Niestety, do dziś spółka nie ogłosiła rozstrzygnięcia przetargu. Tu jednak wiele wyjaśnia Burmistrz Podkowy Leśnej. – Budżet udało się dopiąć, teraz pozostały tylko formalności. Utrudnienia potrwają blisko 2 lata. W pierwszej kolejności zostanie wybudowany tor z Podkowy Zachodniej do Grodziska (ok. 6 m-cy), następnie po jego zakończeniu i możliwości przełączenia ruchu istniejącego toru na nowy tor, nastąpi kompleksowa naprawa istniejącego toru (6 m-cy). Natomiast remont toru z Podkowy Głównej do Podkowy Zachodniej wraz z przebudową obiektów inżynieryjnych planowany jest na 12 m-cy. Wtedy też zaplanowane jest przesunięcie przystanku tak, aby poprawić bezpieczeństwo na przejeździe – informuje Artur Tusiński.

Warto też zaznaczyć, że na czas prowadzonej inwestycji wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Na czas budowy konieczne jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu. I tak na terenie Podkowy Leśnej przewidziane są przystanki dla zastępczej komunikacji na ulicy Lotniczej, w obrębie skrzyżowania ulic Kwiatowej i Parkowej oraz w rejonie przejazdu ulic Zachodniej i Parkowej.

Mamy nadzieję, że inwestycja wkrótce ruszy i będzie prowadzona zgodnie z planem!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: