Wpadli z kradzionymi ubraniami

32-latek i 27-latka zostali zatrzymani przez grodziskich policjantów. Mężczyznę z torbą ubrań pod kurtką ujął pracownik ochrony sklepu w Podkowie Leśnej. Policjanci ustalili i zatrzymali również wspólniczkę zatrzymanego. Cezary Z. i Sylwia P. usłyszeli zarzuty kradzieży rzeczy o wartości ponad 500 złotych. Oboje przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karom. Za to przestępstwo można spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Przed 19.00 grodziscy policjanci zostali wezwani do jednej z placówek handlowych w Podkowie Leśnej. Na miejscu funkcjonariusze dowiedzieli się, że pracownik ochrony ujął złodzieja. Policjanci szybko ustalili, że jeden z klientów próbował wyjść ze sklepu ze skradzionymi wcześniej damskimi ubraniami. Przygotowaną do kradzieży specjalną torbę mężczyzna ukrył pod kurtką. Kierowniczka sklepu potwierdziła, że wszystkie zabezpieczone przy nim rzeczy pochodzą z jej placówki. 32-latek został zatrzymany.

Na podstawie monitoringu i przesłuchań świadków policjanci szybko ustalili, że mężczyzna nie był w sklepie sam. Już następnego dnia zatrzymali kobietę, która prawdopodobnie brała udział w kradzieży ubrań. 27-latka potwierdziła policyjne podejrzenia.

Cezary Z. i Sylwia P. usłyszeli zarzuty wspólnie dokonanej kradzieży rzeczy o wartości ponad 500 złotych. Oboje przyznali się do winy i skorzystali z przysługującego prawa do dobrowolnego poddania się karze w zawieszeniu. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.
 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: