Policjanci obchodzili swoje święto

24 lipca przypadała 104.rocznicę powołania Policji Państwowej. W tym dniu policjanci obchodzą swoje święto.

Policja z powiatu pruszkowskiego świętowała w tym roku w Nadarzynie. 15 lipca o godz. 11.00 przed Urzędem Gminy w Nadarzynie rozpoczął się uroczysty apel z okazji Święta Policji pruszkowskiej komendy, w którym udział wzięli przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych.

Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie inspektor Michał Pisarski przywitał wszystkich przybyłych gości, następnie nawiązał do daty 24 lipca 1919 roku, kiedy to Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę, na mocy której utworzono Policję Państwową, której historia nierozerwalnie związana jest z losami naszej Ojczyzny. W swoim przemówieniu podziękował lokalnym samorządom i instytucjom za współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu. Na koniec podziękował za rzetelną i ofiarną służbę wszystkim policjantom i policjantkom,  pogratulował awansów i wyróżnień oraz życzył, aby po każdej służbie policjanci i policjantki wracali bezpiecznie do domu, gdzie czeka ktoś, kto cieszy się z tego powrotu.

Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 54 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych pruszkowskiej Komendy. Z rąk Starosty Pruszkowskiego, Prezydenta Miasta Pruszkowa oraz Wójta Gminy Nadarzyn – wyróżnieni nagrodami motywacyjnymi policjanci otrzymali listy gratulacyjne.

W uroczystym apelu Święta Policji pruszkowskiej Komendy, towarzyszyła nam Kompania Reprezentacyjna Policji Oddziału Prewencji Policji w Warszawie pod dowództwem komisarza Przemysława Idec wraz ze sztandarem Komendy Stołecznej Policji i Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.
Po uroczystym apelu, na terenie stadionu Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie,  odbył się IV piknik rodzinny pod nazwą „Bezpieczny Powiat Pruszkowski”. Podczas pikniku odbył się pokaz sprzętu bojowego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, pokaz tresury psów policyjnych z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP. Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie zaprezentował łódź, którą poruszają się na co dzień patrolując teren Wisły. Na pikniku towarzyszył nam policyjny patrol konny. Wśród wielu atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Stanowiska promocyjne oraz poszczególne atrakcje zorganizowane zostały przez: Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, Miasto Pruszków, Gminę Brwinów, Miasto Piastów, Gminę Michałowice, Raszyn, Nadarzyn, Straż Pożarną z Pruszkowa i Ochotniczą Straż Pożarną z Młochowa. Wystawa zabytkowych radiowozów z Muzeum Motoryzacji i Techniki w Piastowie cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku.

Święto Policji Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie

29 lipca świętowali policjanci z Grodziska Maz. O godzinie 11.00 na parkingu przy ul. Bartniaka odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Maz.

Podniosły charakter apelu zapewnił udział w nim Kompanii Reprezentacyjnej Policji Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. 28 grodziskich policjantów zostało wyróżnionych nominacjami na wyższe stopnie służbowe. Zaproszeni goście złożyli grodziskim funkcjonariuszom i pracownikom serdeczne życzenia, a Komendanci podziękowali za trudną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Wszystkich przybyłych gości i policjantów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz.- insp.Wojciech Bogiel. W swoim przemówieniu wskazał na skuteczne działania i jeszcze lepsze niż w ubiegłym roku wyniki służby grodziskich policjantów, za osiągnięcie których serdecznie im podziękował. Swoje podziękowania skierował także do władz samorządowych, które z dużym zaangażowaniem współpracują z Policją oraz do rodzin funkcjonariuszy za wspieranie ich w trudach codziennej służby.

W kolejnej części uroczystości policjanci wyróżnieni awansami na wyższe stopnie służbowe z rąk I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji odebrali akty nominacyjne. Z okazj tegorocznego Święta Policji awanse otrzymało 28 policjantów z grodziskiej komendy.

Następnie głos zabierali zaproszeni goście. Podczas swojego wystąpienia insp. Krzysztof Smela podkreślił  liczne sukcesy policjantów garnizonu stołecznego i szereg trudnych wyzwań, jakie stoją przed tymi funkcjonariuszami. Podziękował także grodziskim funkcjonariuszom za osiągnięte wyniki i życzył satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz dużo spokoju i wyrozumiałości ze strony najbliższych. Vicestarosta Powiatu Grodziskiego, Przewodnicząca Rady Miiejskiej w Grodzisku Maz. oraz Wójt Gminy Żabia Wola podziękowali policjantom za wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, gratulowali wyróżnień oraz życzyli dalszych sukcesów i dużo satysfakcji z każdego dnia służby.  

Grodziscy policjanci uroczyście obchodzili dziś Święto Policji

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: