W poniedziałek grodziscy policjanci obchodzili 95 rocznicę powstania polskiej Policji. Na uroczystość przybyła mł.insp. Małgorzata Łyszko-Domagalska- Zastępca Komendanta Stołecznego Policji oraz władze samorządowe, przedstawiciele służb, instytucji i urzędów oraz mieszkańcy całego powiatu. Podczas obchodów 8 policjantów odznaczono medalami i odznakami, a 60 funkcjonariuszy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe. Podczas kolejnej części spotkania odbyło się przywitanie Komisarza Grodzisia- maskotki grodziskiej komendy. Dla mieszkańców był także przygotowany piknik rodzinny z atrakcjami, szczególnie dla dzieci.

W poniedziałek o godzinie 13.00 na dziedzińcu grodziskiego Centrum Kultury rozpoczęły się obchody 95 rocznicy powołania polskiej Policji państwowej, zorganizowane przez policjantów grodziskiej komendy oraz starostwo i gminę Grodzisk Maz. W uroczystym apelu, oprócz policjantów i pracowników jednostki wzięła udział mł.insp. Małgorzata Łyszko-Domagalska- Zastępca Komendanta Stołecznego Policji oraz władze samorządowe, przedstawiciele służb, instytucji i urzędów oraz mieszkańcy całego powiatu. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Kask pod batutą Pana Adama Czajkowskiego.

Podczas uroczystości, która odbywała się zgodnie z policyjnym ceremoniałem, było odczytane postanowienie i decyzja o nadaniu 8 wyróżniającym się policjantom medali i odznak resortowych, a także rozkazy personalne o mianowaniu 60 policjantów na wyższe stopnie służbowe. Pani komendant oraz przedstawiciele władz samorządowych w swoich wypowiedziach dziękowali funkcjonariuszom za zaangażowanie w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu i życzyli dalszych sukcesów w służbie. Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz.- mł.insp. Dariusz Zalesiński oprócz podziękowań dla funkcjonariuszy i ich rodzin, podziękował także samorządom i wszystkim zaproszonym gościom za współpracę i wsparcie w codziennych działaniach. Wszystkim obecnym została przekazana także informacja o nadaniu 3 obecnym na uroczystości osobom medali „Za zasługi dla Policji”, a 5 osób z rąk komendanta otrzymało dyplomy z podziękowaniami za wspólne działania profilaktyczne.

Po oficjalnej części uroczystości odbyło się także wprowadzenie do służby maskotki grodziskiej komendy- Komisarza Grodzisia. Misia w policyjnym stroju przywitała Pani Komendant oraz Komendant Powiatowy Policji, a także 3 maskotki pracujące już w garnizonie stołecznym. Grodziska maskotka od razu rozpoczęła pracę na rzecz najmłodszych mieszkańców, którzy brali udział w spotkaniu. Po występie Orkiestry wszyscy goście zostali zaproszeni do udziału w pikniku rodzinnym. Oprócz bezpłatnych zabaw w wesołym miasteczku oraz z animatorami, dla uczestników przygotowana została prezentacja policyjnych pojazdów, stanowisko z elementami umundurowania i wyposażenia służbowego, a także pokazy ratownictwa medycznego. Dzieci chętnie wykonywały sobie pamiątkowe odbitki linii papilarnych i wcielały się w postaci policjanta i złodzieja przy specjalnie przygotowanej płycie. Miś Grodziś nagradzał odważnych cukierkami i balonikami. Dorośli przymierzali alkogogle, oglądali film o polskiej Policji i rozmawiali z policjantami w Mobilnym Posterunku Policji. Spotkanie z policjantami trwało do godziny 18.00.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: