16 lipca 2022 roku, w Regułach odbyło się Święto Policji - Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, obchodzone w 103.rocznicę powołania Policji Państwowej. Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie insp. Michał Pisarski wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 83 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych pruszkowskiej komendy. Po uroczystym apelu odbył się III piknik rodzinny „Bezpieczny Powiat Pruszkowski”.

O godzinie 11.00 16 lipca 2019 roku przed Urzędem Gminy Michałowice w Regułach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji pruszkowskiej komendy, w którym udział wzięli: Starosta Pruszkowski – Pan Krzysztof Rymuza, Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Rafł Sieradzki wraz z delegacją, Prezydent Miasta Pruszkowa – Pan Paweł Makuch wraz z przedstawicielami Rady Miasta. Wśród gości obecni byli również: Zastępca Burmistrza Miasta Piastowa Pani Maria Makowska , Zastępca Wójta Gminy Nadarzyn Pan Janusz Rajkowski, Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów Pan Sławomir Walednowski i Zastępca Wójta Gminy Raszyn Pani Katarzyna Dombska. Zaręba. Współorganizatorem uroczystości była Wójt Gminy Michałowice – Pani Małgorzata Pachecka, której towarzyszyli Radni Gminy Michałowice, oraz przedstawiciele sołectw i osiedli gminy.

Gościliśmy także reprezentantów służb i instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz lokalne media. Tradycyjnie towarzyszył nam ksiądz Dziekan Marian Mikołajczak.

Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie inspektor Michał Pisarski przywitał wszystkich przybyłych gości, następnie nawiązał do daty 24 lipca 1919 roku, kiedy to Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę, na mocy której utworzono Policję Państwową, której historia nierozerwalnie związana jest z losami naszej Ojczyzny. W swoim przemówieniu podziękował lokalnym samorządom i instytucjom za współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu. Na koniec podziękował za rzetelną i ofiarną służbę wszystkim policjantom i policjantkom,  pogratulował awansów i wyróżnień oraz życzył aby po każdej służbie policjanci i policjantki wracali bezpiecznie do domu, gdzie czeka ktoś, kto cieszy się z tego powrotu.

Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 83 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych pruszkowskiej Komendy, w tym 14 policjantów przed terminem. Z rak Starosty Pruszkowskiego, Prezydenta Miasta Pruszkowa oraz Wójta Gminy Michałowice – wyróżnieni nagrodami motywacyjnymi policji otrzymali listy gratulacyjne.

Wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń usłyszeli pruszkowscy policjanci z ust Starosty Pruszkowskiego, Prezydenta Miasta Pruszkowa, Wójta Gminy Michałowice, Zastępcy Burmistrza Miasta Piastów oraz od Przewodniczącej Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” Oddział w Warszawie i tradycyjnie od księdza Dziekana Mariana Mikołajczaka

W uroczystym apelu Święta Policji pruszkowskiej Komendy, towarzyszyła nam Kompania Reprezentacyjna Policji Oddziału Prewencji Policji w Warszawie pod dowództwem komisarza Przemysława Idec wraz ze sztandarem Komendy Stołecznej Policji i Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie oraz Orkiestra Reprezentacyjna Policji pod batutą tamburmajora komisarza Jakuba Pietruchy.

Po uroczystym apelu, na terenie parkingu przy komisariacie w Michałowicach,  odbył się III piknik rodzinny pod nazwą „Bezpieczny Powiat Pruszkowski”. Podczas pikniku odbył się pokaz sprzętu bojowego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, pokaz tresury psów policyjnych z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP. Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie zaprezentował dwie łodzie: współczesną, którą na co dzień wykorzystują policjanci do pracy na Wiśle oraz replikę przedwojennej łodzi policyjnej. Na pikniku towarzyszył nam policyjny patrol konny. Wśród wielu atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Stanowiska promocyjne oraz poszczególne atrakcje zorganizowane zostały przez: Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, Miasto Pruszków, Gminę Brwinów, Miasto Piastów, Gminę Michałowice, Raszyn, Nadarzyn, Straż Pożarną z Pruszkowa i Ochotniczą Straż Pożarną z Michałowic. Wystawa zabytkowych radiowozów z Muzeum Motoryzacji i Techniki w Piastowie cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku.

Serdecznie dziękujemy: Pani Małgorzacie Pacheckiej - Wójt Gminy Michałowice oraz pracownikom Urzędu Gminy Michałowice, za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Policji Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie


To może Cię zainteresować: