Przedwczoraj o godzinie 10.00 na parkingu w okolicy budynku Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. odbył się uroczysty apel z okazji 103. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystości Święta Policji wziął udział I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Krzysztof Smela, starosta Powiatu Grodziskiego Pan Marek Wieżbicki oraz przedstawiciele samorządów miejskich i gminnych, a także wielu instytucji z terenu całego powiatu.

Podniosły charakter apelu zapewnił udział w nim Kompanii Reprezentacyjnej Policji Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. 58 grodziskich policjantów zostało wyróżnionych nominacjami na wyższe stopnie służbowe. Komendanci podziękowali wszystkim funkcjonariuszom za trudną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli, a zaproszeni goście złożyli policjantom i pracownikom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

W uroczystym apelu z okazji Święta Policji grodziskim funkcjonariuszom towarzyszyła asysta honorowa z Kompanii Reprezentacyjnej Policji Oddziału Prewencji Policji w Warszawie wraz ze sztandarami Komendy Stołecznej Policji i Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Zgodnie z policyjnym ceremoniałem obchody rozpoczęły się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości kom. Przemysława Idec I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji. Następnie został odegrany i odśpiewany hymn państwowy i podniesiona na maszt flaga Rzeczypospolitej Polskiej.

Wszystkich przybyłych gości i policjantów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz. mł. insp. Wojciech Bogiel. W swoim przemówieniu wskazał na liczne działania i dobre wyniki służby grodziskich policjantów, za osiągnięcie których serdecznie im podziękował. Swoje podziękowania skierował także do wszystkich władz samorządowych, które z dużym zaangażowaniem współpracują z Policją oraz do rodzin funkcjonariuszy za wsparcie i wyrozumiałość każdego dnia.

W kolejnej części uroczystości policjanci wyróżnieni awansami na wyższe stopnie służbowe z rąk I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji odebrali akty nominacyjne. Z okazji tegorocznego Święta Policji awansowało 58 policjantów z grodziskiej komendy.

Następnie głos zabierali zaproszeni goście. Podczas swojego wystąpienia insp. Krzysztof Smela podkreślił wysokie zaufanie społeczne do polskiej Policji i dobre wyniki w służbie policjantów garnizonu stołecznego. Podziękował także grodziskim funkcjonariuszom za codzienny trud oraz życzył satysfakcji z wykonywanych obowiązków i dużo spokoju. Starosta Powiatu Grodziskiego, Burmistrz Grodziska Maz., Zastępca Burmistrza Milanówka, Wójt Gminy Żabia Wola oraz Przewodniczący Rady Miasta Podkowa Leśna dziękowali policjantom za poświęcenie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, gratulowali wyróżnień i życzyli sukcesów w dalszej służbie. 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziscy policjanci uroczyście obchodzili Święto Policji


To może Cię zainteresować: