24 lipca w całej Polsce obchodziliśmy Święto Policji. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku i przypada w rocznicę powołania przez Sejm w 1919 roku Policji Państwowej. Jak wyglądały obchody w naszej okolicy?

Święto Policji Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie miało charakter symboliczny i rozpoczęło się od oddania czci i honoru, tym policjantom, którzy do końca służąc Ojczyźnie złożyli najwyższą ofiarę.

Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie inspektor Michał Pisarski, w asyście I Zastępcy nadkomisarza Mirosława Grudy oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie podinspektora Michała Spychaja, o godzinie 11.30 złożył wieniec pod pomnikiem pomordowanych w Twerze funkcjonariuszy Policji Państwowej z Pruszkowa .

Hołd poległym policjantom, w imieniu Starosty Pruszkowskiego  – Pan Artur Świercz – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu wspólnie z Panią Agnieszką Kuźmińską i Panem Grzegorzem Kamińskim – Członkami Zarządu Powiatu Pruszkowskiego. O godzinie 12.00 w auli Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie odbyła się uroczysta zbiórka. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz służb i instytucji współpracujących na co dzień z pruszkowską komendą. Komendant pogratulował awansu wszystkim wyróżnionym policjantkom i policjantom, a także podziękował rodzinom i ich najbliższym, życząc dużo zrozumienia, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Następnie wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne policjantkom i policjantom pruszkowskiej komendy.

W powiecie grodziskim uroczystości zostały zorganizowane w grodziskiej Mediatece. Rozpoczęły się o godz.11:00 meldunkiem o gotowości do uroczystego apelu, złożonym Komendantowi Powiatowemu Policji w Grodzisku Mazowieckim młodszemu inspektorowi Wojciechowi Bogiel. Po odtworzeniu hymnu państwowego gości powitał i zabrał głos Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim. W swoim przemówieniu przedstawił efekty służby policjantów i podziękował wszystkim policjantom i pracownikom grodziskiej komendy za codzienny trud służby, zwłaszcza w wyjątkowym czasie zagrożenia epidemiologicznego. Podał również przykłady prowadzonych w ostatnim czasie trudnych działań i podziękował za zaangażowanie w ich pozytywną realizację. Wspomniał o jednym z funkcjonariuszy, który również poza służbą pomógł rodzinie, ewakuując ją z palącego się pojazdu. Swoje podziękowania skierował także do rodzin funkcjonariuszy oraz władz samorządowych, które mimo różnych trudności, wspierają policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Życzył również policjantom satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz spokoju, zdrowia i ciągłego wsparcia bliskich. 

Następnie odbyło się wręczenie awansowanym policjantom aktów nominacyjnych. W tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało łącznie 31 policjantów, w tym 1 w korpusie oficerów młodszych, 16 w korpusie aspirantów, 12 w korpusie podoficerów i 2  w korpusie szeregowych Policji.

Podczas uroczystości serdeczne życzenia, wyrazy uznania i mnóstwo ciepłych słów do policjantów i pracowników grodziskiej komendy skierowali także starosta powiatu grodziskiego Pan Marek Wieżbicki, burmistrz Grodziska Mazowieckiego Pan Grzegorz Benedykciński, Wójt Gminy Żabia Wola Pan Piotr Rybka oraz przedstawiciel miasta Weiz w Austrii, który także uczestniczył w uroczystości. Burmistrz Grodziska Mazowieckiego podczas swojego wystąpienia pogratulował sierż. sztab. Cezaremu Koprek postawy godnej naśladowania oraz wręczył mu dyplom i poinformował o ufundowanej nagrodzie.

Uroczystości zakończyły się odprowadzeniem sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim i złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystego apelu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Śwęto policji w naszej okolicy


To może Cię zainteresować: