Wszystkie kwiaty mają swój kalendarz kwitnienia. W Magicznych Ogrodach już czarowały tulipany, lilaki, kolkwicje, kaliny i czosnek. Teraz pora na piękny kwiat, który nosi wiele nazw – majówka lub róża bez kolców. Kilkaset sztuk piwonii będzie teraz zachwycać gości do przełomu czerwca i lipca.

Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion drzew, krzewów i kwiatów. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany. Oprócz tulipanów, które kwitną mniej więcej do połowy maja, czarują tu piwonie, róże Kordesa, budleje, lawenda, hortensje czy fiołki. Rosną tu też rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole.

Kiedy spaceruje się wśród tych pięknych kwiatów i czuje ich zapach, można zbliżyć się do tajemnicy tego miejsca, poczuć, że to baśń nas wciąga.

Piwonia o wartości złota

Wiele kwiatów w swojej historii bywało bardzo cennych. Chyba najbardziej znana jest wartość bańki tulipanowej, dzięki której niektórzy przedsiębiorczy biznesmeni z Holandii stali się bardzo bogaci. Piwonia także miała czas wielkiej popularności. Trwał on od połowy XIX wieku aż do II wojny światowej. Była tak cenna, że mogła stanowić posag lub być przekazywana w spadku, gdyż miała wartość złota. Ten piękny kwiat w sposób naturalny występuje w Azji Mniejszej, południowej Europie i zachodniej Ameryce Północnej. Najwspanialsze odmiany ozdobne wyhodowali Chińczycy, którzy piwonie uprawiali już 1500 lat temu. Wzmianki o nich znajdujemy w mitologii greckiej, gdzie są opisywane jako doskonały lek na rany wojenne. Piwonia miała leczyć epilepsję, a jej korzeń noszony na szyi miał chronić od złych duchów i nocnych koszmarów. Wierzono, że zapobiega obłędowi, chroni przed czarami i urokami.

W janowieckim ogrodzie piwonie znaleźć można w najbardziej wilgotnym i najniżej położonym miejscu, niedaleko pola marchewkowego. Gości Magicznych Ogrodów zachwycają swoimi barwami od białej przez kremową i od jasnego do ciemnego różu. Najrzadszą piwonią jest żółta i oczywiście rośnie w Janowcu!

Radosny Świat Magii

11 i 12 czerwca Magiczne Ogrody kolejny raz staną się radosnym światem magii. Zabiorą tam gości roztańczone Mordole. Towarzyszyć im będą inni mieszkańcy tej baśniowej krainy: Wróżki Smużki, Krasnoludy, Bulwiaki. Będzie można podziwiać perfekcyjnie władającego swoimi ognistymi maczugami i magicznymi kapeluszami krasnoluda i żonglera Wyrwipałkę! Pojawi się on także na scenie w Kwiatowej Dolinie aby zaprezentować swoje nietuzinkowe łamigłówki!

Jak zawsze warto będzie wstąpić do Krasnoludzkiego Grodu aby podszkolić się w bojowym turnieju. W swoim Zamku czekać będą Wróżki Smużki, które nauczą chętnych jak zaczarowana różdżką można pokolorować świat!

www.magiczneogrody.com,

www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec

www.instagram.com/magiczne_ogrody,

https://pl.wikipedia.org/wiki/Magiczne_Ogrody

 

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Radosny świat magii wśród kwiatów


To może Cię zainteresować: