W ręce grodziskich policjantów wpadł 19-latek podejrzany o wielokrotne kradzieże w sklepach. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę po przestępstwie popełnionym w jednym z grodziskich marketów. Szybko potwierdzili, że ta sama osoba mogła zabierać różne towary w innych placówkach handlowych na terenie powiatu grodziskiego, a także w Lublinie. Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania licznych kradzieży produktów o łącznej wartości około 4.000 złotych.

Grodziscy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów w mieście, gdzie chwilę wcześniej doszło do kradzieży obuwia. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że sprawca zabrał, a uciekając, porzucił towar o wartości ponad 1000 złotych. Blisko miejsca kradzieży zostały znalezione dokumenty 19-letniego mieszkańca Warszawy, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

W czasie działań poszukiwawczych funkcjonariusze dowiedzieli się, że ta sama osoba mogła wcześniej dokonać także kradzieży towarów w dwóch innych grodziskich placówkach handlowych. Skutecznie prowadzone czynności pomogły policjantom ustalić miejsce, gdzie podejrzany może próbować się ukryć. Gdy tylko nastolatek wszedł do obserwowanego bloku, mundurowi podjęli wobec niego interwencję. Podczas przeszukania znaleźli przy mężczyźnie 13 opakowań papierosów. Policjanci szybko ustalili, że mogą one pochodzić z kradzieży w dwóch milanowskich marketach, gdzie tego dnia zabrano towar o łącznej wartości ponad 1600 złotych.

19-latek trafił do celi grodziskiej komendy. Ponadto w czasie wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych okazało się, że ten sam młody człowiek jest poszukiwany także przez policjantów z Lublina jako sprawca kradzieży sklepowych na tamtym terenie. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży produktów o łącznej wartości około 4.000 złotych. O karze dla niego za wielokrotne przestępstwa zdecyduje teraz sąd.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: