Intensywne i skuteczne działania grodziskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 3 mężczyzn podejrzanych o kradzieże alkoholi w dwóch sklepach. Policjanci ustalili, że podczas jednego ze zdarzeń zatrzymany 26-latek chciał uderzyć pracownika ochrony, który próbował go zatrzymać i odebrać mu skradzione rzeczy. Cała trójka usłyszała zarzuty karne.

Policyjne działania w sprawie  kradzieży alkoholi w jednym z grodziskich sklepów zostały podjęte natychmiast po zgłoszeniu tego przestępstwa. Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego przez kryminalnych już kilka dni później pomogło w wytypowaniu osób podejrzanych o ten czyn. Funkcjonariusze szybko ustalili miejsca przebywania trzech mężczyzn z sąsiednich powiatów i pojechali ich zatrzymać.Jednego dnia do policyjnych celi trafił 24-latek i 26-latek, drugiego dołączył do nich 28-letni kolega. W trakcie sprawdzania danych jednego z nich okazało się, że 26-letni mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę.

Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze wykonywane przez policjantów w tej sprawie wykazały, że tego samego dnia oprócz kradzieży kilku butelek whisky w jednym z punktów handlowych, ci sami mężczyźni dokonali kradzieży alkoholi także w innym grodziskim sklepie. Klienta, który wyszedł z placówki nie płacąc za towar zauważył pracownik ochrony, który wybiegł za złodziejem. Z jego zgłoszenia wynikało, że 26-latek, który miał przy sobie zabrane butelki próbował uderzyć go jedną z nich. Mężczyźnie nie udało się zapobiec kradzieży i sprawca uciekł.

Po zebraniu materiałów w obu sprawach zatrzymani usłyszeli zarzuty karne. Wszyscy odpowiedzą za wspólne kradzieże alkoholi w sklepach. Poszukiwanemu 26-latkowi dodatkowo został przedstawiony zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: