Grodziscy policjanci ustalili i zatrzymali 30-latka podejrzanego o dokonywanie włamań do domów na terenie powiatu. Mężczyzna usłyszał 2 zarzuty karne związane z tymi przestępstwami. Zatrzymany był wcześniej wielokrotnie karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i prokuratora i aresztował go na 3 miesiące.

Po zgłoszeniu włamania do domu jednorodzinnego w podgrodziskiej miejscowości policjanci natychmiast rozpoczęli działania wykrywcze. Sprawca dostał się do budynku przez uszkodzenie drzwi balkonowych i zabrał telefon oraz laptop, powodując straty na ponad 3,5 tys. złotych. Zbierane informacje i analizy różnych materiałów doprowadziły do wytypowania przez kryminalnych podejrzanego mężczyzny. Gdy tylko funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania 30-latka w Warszawie, pojechali go tam zatrzymać.

W czasie wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych w tej sprawie policjanci grodziskiej jednostki dokładnie przeanalizowali również inne zgłoszenia w powiecie. Szybko wyszło na jaw, że ten sam mężczyzna może być także sprawcą próby włamania do domu w żabiowolskiej gminie. Sprawca zdążył już wyrwać ramę okna, jednak spłoszony przez sąsiadów uciekł i nie zdążył wejść do środka domu. 30-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem i usiłowania popełnienia tego przestępstwa. Mężczyzna dokonywał tych czynów w  warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: