Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże w placówce handlowej. 38-latek został ujęty z towarem już poza linią kas. Funkcjonariusze ustalili, że ten sam klient podobnie „robił zakupy” w ciągu ostatnich trzech dni. Usłyszał zarzut kradzieży i dobrowolnie poddał się karze za ten czyn. Grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu złodzieja na terenie jednej z placówek handlowych w mieście. Na miejscu pracownik ochrony wskazał funkcjonariuszom osobę, która miała dokonać kradzieży atykułów chemicznych. Z ustaleń policjantów wynikało , że mężczyzna zapakował towary do plecaka i bez zapłaty próbował z nimi wyjść ze sklepu. Został ujęty już poza linią kas. Zabrane przedmioty zostały zabezpieczone, a 38-latek zatrzymany.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że ten sam klient mógł już wcześniej dokonywać kradzieży w tej placówce. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna w ciągu ostatnich trzech dni w podobny sposób wyniósł ze sklepu kosmetyki  i produkty spożywcze. Łączne straty zostały określone na ponad 700 złotych.  

38-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia. Przyznał się do popełnienia tego czynu i dobrowolnie poddał karze.To przestępstwo zagrożone jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: