Kiedy przyjedzie mój autobus? Dokładną godzinę odjazdu sprawdzisz w swoim telefonie!

Wszystkie autobusy Grodziskich Przewozów Autobusowych wyposażone są w nadajniki GPS. Dzięki wdrożeniu specjalnego systemu każdy pasażer ma możliwość sprawdzić, za ile minut przyjedzie jego autobus. Wystarczy wejść na stronę www.gpa.grodzisk.pl w zakładkę „KIEDY PRZYJEDZIE” lub zainstalować i uruchomić na telefonie aplikację „KIEDY PRZYJEDZIE”. Należy wybrać obszar „Grodziskie Przewozy Autobusowe” oraz interesujący nas przystanek i już możemy sprawdzać, za ile minut będą podjeżdżać kolejne kursy autobusów. Aplikacja wyświetla także przebieg tras linii na mapie i pokazuje, gdzie autobusy znajdują się w danej chwili. Dzięki dokładnej informacji o czasie przyjazdu autobusu, czas spędzony na jego wypatrywaniu można wykorzystać np. na szybkie zakupy w pobliskim sklepie.

Dzięki połączeniu z systemem GPS aplikacja KIEDY PRZYJEDZIE nie pokazuje zwykłego rozkładu jazdy dostępnego na przystankach autobusowych, ale przedstawia rzeczywiste godziny odjazdów, uwzględniając ewentualne opóźnienia. Godziny odjazdów aktualizowane są co ok. 10 sekund – mniej więcej w takiej częstotliwości odbierane są sygnały o lokalizacji ze wszystkich autobusów. Prawidłowe połączenie z autobusem sygnalizuje zielona ikona powyżej numeru linii. W przypadku braku połączenia systemu z nadajnikiem GPS w autobusie w danej chwili wyświetla się ikona z czerwonym krzyżykiem. Nie oznacza to, że kurs został odwołany, a jedynie, że tymczasowo zerwane zostało połączenie z nadajnikiem lokalizacji pojazdu. W takim wypadku w aplikacji wyświetlana jest po prostu godzina odjazdu autobusu taka jak w rozkładzie jazdy, bez uwzględnienia rzeczywistej lokalizacji pojazdu.

Biuro Związku GPA zachęca także do korzystania z możliwości wyszukiwania połączeń na mapach Google, które uwzględniają aktualne rozkłady jazdy kolei PKP IC, KM, WKD, warszawskiej komunikacji miejskiej oraz autobusów GPA. Sprawdziliśmy i możemy potwierdzić, że to dobry planer podróży. Dzięki stworzonemu systemowi informatycznemu Mapy Google także korzystają z danych o bieżącej lokalizacji autobusów udostępnianej przez GPA, pokazując rzeczywiste czasy odjazdów autobusów z poszczególnych przystanków.

Aplikacje można pobrać ze stron:

Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kiedyprzyjedzie.mobile.TravellerDroid&hl=pl&gl=US

iOS:
https://apps.apple.com/pl/app/kiedyprzyjedzie/id1488753108

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kiedy przyjedzie mój autobus? Dokładną godzinę odjazdu sprawdzisz w swoim telefonie!


To może Cię zainteresować: