GPA inwestuje w infrastrukturę

W ostatnim czasie Grodziskie Przewozy Autobusowe wprowadziły dla pasażerów wiele innowacji. Na wielu przystankach pasażerowie będą mogli śledzić autobusy na interaktywnych tablicach. Wprowadzono też nowy elektroniczny system sprzedaży biletów. Dodatkowo w ramach dostosowania oferty do potrzeb pasażerów w najbliższym czasie zmieni się rozkład kilku linii.

Wprowadzone przez GPA tablice to pierwsze takie rozwiązanie zastosowane przez operatora komunikacji publicznej w Polsce. – Żadna z tablic nie jest podłączona do sieci elektrycznej. Rozwiązanie to pozwala także montować słupy z ekranami na dowolnie wybranym przez organizatora przystanku. Nie są potrzebne długotrwałe uzgodnienia i budowa podłączeń sieci elektrycznej – jak zaznacza GPA. – Tablice zakupione przez GPA są ok. 3 razy tańsze w zakupie i ok. 10 razy tańsze w użytkowaniu (porównując koszt baterii z kosztem zużycia energii elektrycznej) niż stosowane w miastach tablice LED podłączane do sieci elektrycznej. Różnica w cenie jest więc olbrzymia.

To nie koniec innowacji. Na części przystanków obsługiwanych przez autobusy GPA stanęły biletomaty, w których można teraz kupić bilety miesięczne. Bilety można kupić już też przez internet.

Warto dodać, że od 1 czerwca ulegnie zmianie część rozkładów jazdy. Na linii 17 zwiększona zostaje liczba kursów. Zmienią się również rozkłady linii 0, 16 i 19, które zostaną dopasowane do zmian wprowadzonych właśnie na linii 17, aby na wspólnym odcinku kursowały naprzemiennie w odpowiednich odcinkach czasu. W dni robocze zwiększona zostanie liczba kursów na linii 29.

Od 1 czerwca ulegnie zmianie również rozkład linii nr 60, a linia 62 zyska natomiast dodatkowe kursy na skróconej trasie Piastów Ogińskiego – Pruszków Ołówkowa. Kosmetycznej zmiany doczeka się również jeden kurs na linii 78 z Moszny do Pruszkowa.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: