Przetarg na utrzymanie czystości na przystankach rozstrzygnięty!

W lutym br. Gmina Żabia Wola rozstrzygnęła przetarg na kompleksowe utrzymanie czystości na przystankach autobusowych. Wybrana firma będzie miała obowiązek zamiatania, sprzątania, zbierania śmieci i opróżniania koszy z przystanków w każdym tygodniu.

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 r. na przystankach w gminie ustawionych zostało 90 nowych koszy na śmieci. Ponadto do obowiązków wybranego wykonawcy będzie należało w okresie od maja do października comiesięczne koszenie trawników na przystankach i w ich pobliżu, dwukrotne mycie w roku aż 80 wiat, a w okresie zimowym uprzątanie z przystanków zalegającego śniegu i lodu. Liczba wiat przystankowych zwiększa się z każdym rokiem. Gmina korzysta z dofinansowań z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw (MIAS). Część wiat i peronów powstaje także dzięki bezpośrednim wyborom samych mieszkańców, którzy na poprawę infrastruktury przystankowej przeznaczają fundusze sołeckie. Budowa nowych peronów i montaż wiat przystankowych wpisuje się w duży projekt organizacji międzygminnych przewozów autobusowych, w którym Gmina Żabia Wola aktywnie uczestniczy. – Zapewniamy nie tylko coraz lepszą ofertę przewozów – częste kursy autobusów, nowe pojazdy, ale też zwracamy uwagę na infrastrukturę, którą każdego roku systematycznie modernizujemy. Gmina po raz pierwszy ogłosiła przetarg na takie kompleksowe utrzymanie czystości na przystankach i mam nadzieję, że taki standard już z nami pozostanie. Zapewnienie wysokiego poziomu transportu publicznego jest dla mnie bardzo ważne. Oczywiście są jeszcze przystanki, które wymagają poprawy warunków – budowy peronów lub ustawienia wiaty i zamierzamy te inwestycje systematycznie w całej gminie realizować w ramach dostępnych środków – podkreśla w rozmowie z Obiektywną Piotr Rybka Wójt Gminy Żabia Wola, a także Wiceprezes Grodziskich Przewozów Autobusowych.

Inwestycje w infrastrukturę i dobra oferta połączeń przekłada się bezpośrednio na rosnące zainteresowanie przewozami. GPA podsumowało pierwszy miesiąc 2023 r., który okazał się najlepszym miesiącem pod względem liczby przewiezionych pasażerów od początku funkcjonowania związku powiatowo-gminnego. W styczniu 2023 r. przewieziono 270 tys. pasażerów – to ponad 100% więcej niż rok wcześniej w tym samym miesiącu. Na niektórych liniach liczba sprzedanych przez kierowców biletów jednorazowych przekracza już kilkanaście tysięcy w miesiącu. Coraz więcej osób kupuje także bilety miesięczne. Biuro Związku GPA zachęca do kupowania biletów przez Internet na stronie www.gpa.grodzisk.pl, ale bilety miesięczne można nabyć także w stacjonarnych punktach sprzedaży czynnych w 3 pierwsze i 3 ostatnie dni robocze miesiąca, w godzinach od 10.00 do 18.00

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Przetarg na utrzymanie czystości na przystankach rozstrzygnięty!


To może Cię zainteresować: