O tym, że przestępstwem nie można poprawić swojej sytuacji finansowej przekonały się dwie osoby ustalone i zatrzymane przez grodziskich kryminalnych. Mężczyzna i kobieta usłyszeli zarzuty kradzieży. Oboje przyznali się do zabrania towaru ze sklepu budowlanego i dobrowolnie poddali się karom za to przestępstwo. Kradzież zagrożona jest nawet 5- letnim pozbawieniem wolności.

Po zgłoszeniu kradzieży towaru z jednego z grodziskich sklepów budowlanych, kryminalni prowadzili wzmożone działania w celu wykrycia sprawców tego czynu. Skrupulatnie wykonane czynności i dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym przyczyniły się do wytypowania dwóch podejrzanych osób. Policjanci szybko ustalili miejsce zamieszkiwania mężczyzny i kobiety i zatrzymali parę na terenie sąsiedniego powiatu.   

Czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów wspólnego dokonania kradzieży atykułów w placówce handlowej. 26-latek i 25-latka przyznali się do popełnienia tego przestępstwa, tłumacząc się problemami finansowymi. Oboje skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karom grzywny i prac społecznych. Za kradzież kodeks karny przewiduje nawet 5-letnie pozbawienie wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: