Za kradzież portfela oraz włamanie na konto właścicielki przy użyciu zabranej karty odpowie małżeństwo zatrzymane przez grodziskich kryminalnych. Mieszkańcy Warszawy usłyszeli 4 takie same zarzuty karne. Kobieta będzie odpowiadać w warunkach recydywy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Prowadzone od kilku tygodni przez grodziskich policjantów działania w sprawie kradzieży portfela i wypłaty pieniędzy za pomocą skradzionej karty zakończyły się zatrzymaniem dwóch osób. Po analizie zebranych w sprawie informacji kryminalni pojechali do Warszawy, gdzie miała mieszkać kobieta podejrzana o te przestępstwa. 57-latka została zatrzymana. Funkcjonariusze szybko ustalili, że działała w Grodzisku Mazowieckim razem z mężem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został 50-letni mężczyzna.

Z zebranych materiałów wynikało, że para razem dokonała kradzieży portfela, a następnie użyła znalezionej w nim karty i pinu. Udało im się wypłacić z bankomatu 650 złotych. Na dwie kolejne próby wypłat zabrakło już środków na koncie właścicielki.

Małżeństwo usłyszało zarzuty wspólnego dokonania kradzieży portfela, kradzieży z włamaniem poprzez trzykrotne użycie skradzionej karty oraz dwóch usiłowań kradzieży z włamaniem na konto. Zatrzymana kobieta była wczesniej karana za podobne przestepstwa i będzie odpowiadać w warunkach recydywy. Popełnienie tych przestępstw zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: