Grodziscy kryminalni razem z policjantami z południowopraskiej komendy rejonowej i funkcjonariuszami Straży Granicznej przeszukali jedną z posesji na terenie naszego powiatu. Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli części samochodowe pochodzące ze skradzionych pojazdów. Do sprawy zatrzymali 35-letniego właściciela posesji. Dotychczas potwierdzono, że zabezpieczone elementy uzyskane zostały za pomocą co najmniej 30 przestępstw, popełnionych w Polsce i za granicą. Zatrzymany usłyszał zarzuty paserstwa.

Policjanci południowopraskiej komendy zajmujący się zwalczaniem  przestępczości samochodowej podczas swoich działań operacyjnych ustalili osobę, która mogła sprzedawać części samochodowe pochodzące z kradzieży. Gdy tylko potwierdzony został adres w powiecie grodziskim, gdzie podejrzany może prowadzić swoją nielegalną dzialalność, zostały przygotowane wspólne działania. Aktywnie włączyli się w nie grodziscy kryminalni, a także funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Policjanci i strażnicy weszli na wytypowaną posesję  i przeszukali cały teren.Wcześniejsze ustalenia szybko zostały potwierdzone. Funkcjonariusze znaleźli tam dużą liczbę elementów od samochodów, które po sprawdzeniu okazały się kradzione.

Karoserie, silniki, skrzynie biegów i inne podzespoły samochodowe zostały zabezpieczone do dalszych badań. Na posesji policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, do którego należały wszystkie przedmioty. Podczas dotychczasowych sprawdzeń policjanci z grodziskiej komendy potwierdzili, że co najmniej 30 z nich pochodzi z kradzieży i kradzieży z włamaniami popełnionych, głównie na terenie Warszawy,ale także w innych  miejscach w kraju i za granicą.

Zatrzymany właściciel kradzionych części samochodowych usłyszał zarzuty paserstwa. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Miał na posesji części od 30 kradzionych samochodów


To może Cię zainteresować: