W dniu dzisiejszym, o godzinie 9:35 dotarł do Grodziska Mazowieckiego pierwszy z serii 14 nowych pociągów zamówionych przez Warszawską Kolej Dojazdową.

Pociąg dotarł z prawie tygodniowym opóźnieniem. Nie oznacza to jednak, że w najbliższych dniach rozpocznie obsługę regularnych połączeń. "Po dostarczeniu pociągu do siedziby Spółki w Grodzisku Maz. rozpocznie się druga część odbiorów związana z dostosowaniem do warunków pracy na linii WKD, po przeprowadzeniu których pojazd będzie mógł zostać oficjalnie przekazany do eksploatacji w ruchu pasażerskim." - mów Krzysztof Kulesza - rzecznik WKD

Nowe pociągi dla WKD noszą oznaczenie 33WE. Będą niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring z podglądem w kabinie maszynisty i możliwością nagrywania, oraz system informacji pasażerskiej. Dzięki tej inwestycji będzie możliwe zastąpienie wszystkich obecnie używanych, ponad trzydziestoletnich składów EN-94.

Wbrew obawom, które pojawiły się po prezentacji schematu pojazdu, przestrzeń pasażerska pociągu jest bardzo obszerna. Zmieniony został układ miejsc w pociągu. Klasyczny układ 2+2 pozostał wyłącznie w środkowym członie. Pozostałe siedzenia są ustawione w systemie "metro".  Wagony otrzymały również dużo wyższe pudło pociągu - podniesiony sufit poprawi komfort oddychania w zatłoczonym pociągu.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: