Orkiestra WOŚP grała też u nas!

Swój wkład w wielką charytatywną akcję Jurka Owsiaka wnieśli też mieszkańcy naszego powiatu. Z Grodziska Maz., Milanówka i Podkowy Leśnej oraz innych miejscowości na tegoroczny cel pomocy dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi przekazano ponad 70 tys. PLN

Największy sztab zorganizowano w Grodzisku Maz., skąd z charakterystycznymi kolorowymi puszkami ruszyło w miasto 146 wolontariuszy. W Milanówku kwestowało 19 osób, a sztab zorganizowali harcerze z Komendy Hufca ZHP im. Janusza Kusocińskiego w Milanówku. W Podkowie Leśnej sztab działał w gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych, a pieniądze zbierało 17 ochotników. Swoje sztaby mieli także mieszkańcy Jaktorowa i Józefiny.

Akcja WOŚP w wielu przypadkach zaczęła się już przed weekendem w szkołach i przedszkolach. W Szkole Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Maz. dzieci w piątek wystąpiły z jasełkowym przedstawieniem, a w Przedszkolu Krasnala Hałabały w Grodzisku Maz. i w Szkole Podstawowej w Józefinie w czwartek i piątek organizowano różne konkurencje i loterie fantowe. W niedzielę wolontariusze kwestowali przy supermarketach, kościołach, na grodziskim deptaku.
 
Nasza redakcja odwiedziła sztaby w Milanówku i Grodzisku Maz.
Milanowscy instruktorzy Komendy Hufca ZHP zorganizowali zabawy i konkurencje sportowe, barek z pysznymi ciastami i prowadzili licytację orkiestrowych gadżetów. - W tym roku zgłosiliśmy się dopiero w połowie grudnia, czekając na decyzję Urzędu Miasta, pod którego patronatem Orkiestra organizowana była w roku ubiegłym. W tym roku było inaczej, ale i tak zebraliśmy imponującą kwotę z liczbą 19 wolontariuszy, którzy kwestowali od godz. 11:30 do 16:00. Zwłaszcza instruktorzy wykazali się wielką siłą przebicia i zaangażowaniem – podkreślał Dariusz Kopek, szef sztabu.
Do milanowskiego sztabu, mieszczącego się przy Zespole Szkół Nr 1, pieniądze przekazali uczniowie Społecznego LO Nr 5 przy ul. Fiderkiewicza, gdzie zebrano 2784,01 zł. Tu akcję WOŚP prowadzili uczniowie, którzy przygotowali wspaniały barek „Jadło – Spisek” zdominowany przez pyszne i oryginalne sałatki. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Atrakcją dla odwiedzających szkołę z dziećmi był Święty Mikołaj. Żadne dziecko nie wyszło bez drobnego podarunku. Aby tradycji grania stało się zadość, uczniowie liceum dali koncert gitarowy.
 
W Grodzisku Maz. sztab, któremu szefowali Mariusz Porczek i Hanna Baliszewska, mieścił się przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych Nr 2. Tu na terenie szkoły najmłodsi mogli przejechać się konno i ćwiczyć strzelanie z łuku do tarczy. W Barku zziębnięci wolontariusze mogli ogrzać się i zjeść coś dobrego. Wieczorem zaś – w myśl hasła „Gramy z głową” – w klubie Słoń trwały koncerty zaproszonych zespołów – głównie punkowo-rockowych. Tradycyjnie o godzinie 20:00 poszło Światełko do nieba, a na zakończenie świętowania organizatorzy częstowali pysznym orkiestrowym tortem. Koncertowi i Światełku do nieba przyglądał się również Burmistrz Grodziska Maz., który był jednym z fundatorów sztabu.
 
Swoją cegiełkę do WOŚP dodali także jaktorowianie. Od rana około 70 wolontariuszy ruszyło kwestować na ulice gminy Jaktorów. Organizatorami akcji byli Zespół Szkolno-Przedszkolny, Ochotnicza Straż Pożarna i Biblioteka Gminna. Patronat nad WOŚP objęły władze gminy. Sztabem dowodziły nauczycielki miejscowego gimnazjum - Anna Zagrajek i Joanna Sobczyńska. Ten „duet” prowadzi akcje WOŚP od samego początku.
Niedzielne popołudnie w siedzibie OSP w Jaktorowie obfitowało w zabawy, jak nigdy dotąd. Uczniowie klas 0 zaprezentowali się w pięknych strojach, wykonując piosenki i tańce w programie zatytułowanym „Na ludową nutę”. Dzieci z klas pierwszych i drugich śpiewały wesołe piosenki. Wokalnie występowali też uczniowie klas 4-6. Gimnazjaliści przygotowali playback m.in. z romantycznymi piosenkami lat 60-tych, układy taneczne i dowcipy. Hitem wieczoru były wybory „przewrotnej miss”, w których w tym roku wzięli udział także przebrani za dziewczęta chłopcy. Między występami prowadzono aukcję. Zdaniem organizatorów, 16 finał WOŚP w Jaktorowie był najlepszy z dotychczas organizowanych, co potwierdza uzyskana kwota ok. 8 500 zł.

Sztab w Grodzisku Maz. – 38 507,80 zł; 36 euro; 59 USD
Sztab w Milanówku – 12 900 zł (włącznie z kwotą przekazaną przez z Społeczne LO)
Sztab w Podkowie Leśnej – 5 744, 29 zł
Sztab w Józefinie – 4 600 zł
Sztab w Jaktorowie – 8 500

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wielkie granie WOŚP


To może Cię zainteresować: