Tydzień Bibliotek przed nami!

Tegoroczna, XVI już edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem #biblioteka i podkreśla nowoczesność bibliotek, ich aktywny udział w cyfrowym świecie i nadążanie za technicznymi nowinkami. Na mieszkańców naszej okolicy czeka moc atrakcji! Prezentujemy program najważniejszych wydarzeń z bibliotek w Baranowie, Jaktorowie, Grodzisku Mazowieckim, Milanówku i Żabiej Woli.

Tydzień Bibliotek w Milanówku

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku włącza się w ogólnopolska akcję Tygodnia Bibliotek, w której promowane jest czytelnictwo, literatura i aktywności związane z książką. Z przyjemnością zapraszamy czytelników, tych obecnych i przyszłych, na spędzenie z milanowskiej bibliotece czasu pełnego atrakcji. Program Tygodnia Bibliotek wypełniony jest wyjątkowymi wydarzeniami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na otwarcie milanowskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy na wystawę plenerową pod tytułem „Czas Moniuszki”. Wernisaż wystawy odbędzie się 8 maja, w środę o godz. 18.00 przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku, ul. Spacerowa 4.

Plenerowa ekspozycja pokazuje ważne momenty z życia twórcy opery narodowej. Fotografie i muzykalia, które zostaną zaprezentowane na wystawie pochodzą z polskiej biblioteki cyfrowej, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących. www.polona.pl

Tydzień bibliotek w Grodzisku Mazowieckim

 

Tydzień Bibliotek w Baranowie

 

Tydzień Bibliotek w Jaktorowie

Tydzień bibliotek w Żabiej Woli

6.05.2019 r. - spotkanie autorskie uczniów Gimnazjum im. J. Chełmońskiego w Józefinie z pisarzem, Jakubem Skwoszem;

7.05.2019 r., godz. 10:30 - spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk, połączone z promocją jej książki "Cukiernia pod Amorem 20 lat później";

8.05.2019 r., godz. 10:00 - spektakl teatralny dla dzieci w wieku przedszkolnym;

11.05.2019 r., godz. 10:30 - spektakl teatralny dla dzieci ("W 7 dni dookoła bajek").

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: