W tym tygodniu zakończone mają być dostawy zamówionych przez WKD pociągów serii EN97. Ostatnich z 14 zamówionych pociągów, zgodnie z kontraktem WKD spodziewa się pod koniec tego tygodnia.

Pojazdy 013 i 014 zgodnie z harmonogramem powinny zostać dostarczone do 30 września – zapewne odbędzie się to w ostatnim tygodniu, czyli pomiędzy 24 i 28 września - zapewnia Krzysztof Kulesza - rzecznik WKD.

Z dostawą do Grodziska ostatnich pociągów może być niestety pewien problem. Wcześniej pociągi dostarczane były do Pruszkowa, skąd holowane były do Komorowa, a następnie do Grodziska. Niestety w chwili obecnej prowadzony jest remont przejazdu kolejowego na odcinku Komorów – Podkowa Leśna, co uniemożliwia szybkie dostarczenie nowych skłądów do Grodziska Maz. Sytuacja ta wymaga opracowania innego niż zazwyczaj scenariusza działań.

Są to już ostatnie dostawy pociągów dla WKD z wygranego przez Bydgoskiego producenta przetargu. W ostatnim czasie WKD udało pozyskać się także środki z funduszy szwajcarskich na zakup kolejnych 6 składów. Postępowanie przetargowe na zakup kolejnych pojazdów prawdopodobnie ogłoszone będzie do końca I kwartału 2013r. Pytany o szczegóły Krzysztof Kulesza poinformowal na, że ogólna koncepcja przyjęta dotychczas dla taboru eksploatowanego na linii WKD najprawdopodobniej pozostanie bez większych zmian, jednakowoż z punktu widzenia podróżnych zamierzamy wprowadzić pewne zmiany w odniesieniu do wyposażenia przestrzeni pasażerskiej.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: