WOŚP 2014 w powiecie grodziskim

Razem z Jurkiem Owsiakiem graliśmy w prawie wszystkich gminach powiatu grodziskiego. Tym razem zbieraliśmy na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów. Jak zwykle  w zbiórkach ulicznych uczestniczyła przede wszystkim młodzież szkolna. Konto WOŚP zasililiśmy kwotą prawie 145 000 zł.

Poza zbiórkami ulicznymi było organizowanych wiele imprez towarzyszących. W Grodzisku bardzo aktywnie włączyło się Centrum Kultury, gdzie prawie przez cały dzień pomiędzy występami artystycznymi licytowano różne przedmioty ofiarowane przez lokalny biznes. Podobnie było w Milanówku, gdzie harcerze z Hufca im. Janusza Kusocińskiego przy współpracy z ZSG nr 1 przygotowali bardzo wiele ciekawych propozycji dla tych, którzy chcieli wspomóc WOŚP choćby niewielką kwotą. Jak zwykle bogaty program przygotowało Społeczne Liceum Ogólnokształcące przy Fiderkiewicza. Zbiórkę na rzecz WOŚP w obu miastach wspierali strażacy i strażnicy miejscy.
W Podkowie Leśnej zbierali pieniądze uczniowie. Po raz pierwszy do zbiórki włączyły się dzieci uchodźców.
W gminie Jaktorów w zbiórkach ulicznych brali udział uczniowie z gimnazjum oraz harcerze z  hufców w Jaktorowie i Kulkówce, a także uczniowe z gimnazjum w Międzyborowie. W gminie Żabia Wola uczniowie podstawówki i gimnazjum w Józefinie.
W Baranowie nie było sztabu, co nie oznacza, że tam nie było zbiórki. O mieszkańcach Baranowa, tych którzy chcieli wspomóc WOŚP, pamiętali wolontariusze z innych sąsiednich gmin.

Mieszkańcy gmin powiatu grodziskiego zasilili konto WOŚP kwotą prawie 145 000 zł, w tym: 
•    Grodzisk Mazowiecki ponad 55 000 zł,
•    Milanówek ponad 39 000 zł ( ZHP - ponad 29 000 zł, SLO - 10 283 zł),
•    Żabia Wola – 18 134 zł ( Szkoła Podstawowa – 4 598 zł, Gimnazjum – 13 536 zł),
•    Jaktorów – 16 790 zł i MIędzyborów 5025 zł
•    Podkowa Leśna – 10 241 zł

Jest to kwota wstępna, trochę wieksza od uzyskanej w roku ubiegłym i jeszcze może ulec zmianie, bo po pierwsze nie wszystkie kwoty zostały już przeliczone przez banki, a poza tym w Żabiej Woli jeszcze w tym tygodniu są organizowane imprezy na rzecz WOŚP.

W niedzielę byliśmy w Grodzisku Mazowieckim, Milanówku i Podkowie Leśnej. Rozmawiałam z przedstawicielami sztabów działających w powiecie grodziskim. Widziałam ogromne zaangażowanie setek osób i marznących w deszczu wolontariuszy biegających po ulicach naszych gmin. Dla dzieci i młodzieży to praktyczna lekcja obywatelskiego wychowania. Wyrazy uznania.

Zapraszamy do Galerii, w której zamieszczamy wiele zdjęć.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: WOŚP 2014 w powiecie grodziskim


To może Cię zainteresować: