Nawet po 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyznom ustalonym i zatrzymanym przez grodziskich kryminalnych. 27-latek i 20-latek są podejrzani o kradzieże drogich alkoholi w kilku sklepach. Obaj usłyszeli zarzuty karne, do których się przyznali. Policjanci sprawdzają jeszcze, czy nie są sprawcami podobnych przestępstw w innych miejscach.

Po przyjęciu zawiadomienia o kradzieżach drogich alkoholi z kilku placówek handlowych na terenie powiatu, grodziscy policjanci zbierali i analizowali szczegółowe informacje o sprawcach tych czynów. Gdy tylko wytypowali podejrzanych, pojechali do ich miejsc zamieszkania. 27-latek i 20-latek trafili do komendy i zostali przesłuchani.

Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyźni wspólnie mogli dokonać kradzieży wyrobów alkoholowych w kilku sklepach na terenie naszego powiatu, a także w sąsiedniej miejscowości. Obaj usłyszeli zarzuty karne i przyznali się do popełnienia tych przestępstw. Za kradzieże grozi im teraz nawet po 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają jeszcze, czy zatrzymani nie mają na sumieniu podobnych czynów w innych sklepach.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: