Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pruszkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu podrobionych perfum. Policjanci zabezpieczyli także prawie 2300 sztuk perfum, posiadających zarejestrowane, zastrzeżone znaki towarowe, które nie powinny być sprzedawane.

W poniedziałek funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji w Brwinowie, gdzie produkowano wyroby kosmetyczne.  Z operacyjnych informacji wynikało, że na wyprodukowanych  tam perfumach nanoszone były zastrzeżone, zarejestrowane znaki towarowe.

Na miejscu policjanci ujawnili rozlewnię oraz linię produkcyjną służącą do wytwarzania perfum. W wydzielonej przestrzeni magazynowej znajdowało się prawie 2300 sztuk gotowych, zapakowanych perfum, na opakowaniach których, umieszczone były zarejestrowane, zastrzeżone znakami towarowe popularnych marek. Funkcjonariusze podczas czynności zatrzymali również dwóch mężczyzn w wieku 43 i 50 lat. Przedstawione zostały im zarzuty wprowadzania do obrotu  towarów z podrobionymi znakami towarowymi i czynienia z tego procederu stałego źródła dochodu.

Ustawa o prawie własności przemysłowej za ten czyn przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Podrobione perfumy nie trafią na rynek


To może Cię zainteresować: