Zatrzymany oszust podający się za pracownika banku

23- letni mężczyzna podający się za pracownika banku, oszukiwał klientów różnych placówek bankowych twierdząc, że ich oszczędności są zagrożone i należy je natychmiast zabezpieczyć. Posługując się dostępem do kont osób, które nie przebywały na terenie Polski, dokonywał przelewów z kont pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału dw.z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pruszkowskiej komendy Policji w swojej pracy muszą wykazać się pełnym profesjonalizmem. Sprawy, w których sprawca oszukuje ludzi rozmawiając z nimi jedynie przez telefon, w których przestępca pokonuje zabezpieczenia systemów bankowych czy internetowych jest „specjalistą” w tym negatywnym słowa znaczeniu. Właśnie z taka kategorią przestępców mierzą się nasi mundurowi. Wspomniany profesjonalizm, wnikliwość, skrupulatność, umiejętności analizowania wszelkich „śladów”, jakie mógł zostawić oszust prowadzą do osiągnięcia celu- zatrzymania przestępcy, uniemożliwienia mu dalszej działalności w okradaniu innych.

23- letni mężczyzna dzwonił do pokrzywdzonych, przedstawiał się jako pracownik banku i skutecznie przekonywał, że zgromadzone pieniądze są zagrożone. Pokrzywdzeni chcąc uniknąć utraty oszczędności, będąc przekonani, że ratują swoje pieniądze, wykonywali wszelkie polecenia oszusta. Pieniądze były przelewane na konta osób, które nie mieszkały w naszym kraju. W tej sytuacji, sprawa wydawała się tym bardziej trudna do wykrycia, ale jak się okazało nie dla pruszkowskich policjantów.

Szereg czynności operacyjnych doprowadziły do ustalenia oszusta i jego zatrzymania. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, Sąd Rejonowy zdecydował, że mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: