Za przywłaszczenie cudzej karty płatniczej i użycie jej podczas zakupów odpowie przed sądem zatrzymany przez grodziskich kryminalnych 37–latek. Mężczyzna potwierdził policjantom, że wykorzystał okazję i wielokrotnie zapłacił za zakupy znalezioną wcześniej kartą. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany dokonał 19-tu takich transakcji jednego dnia. Teraz za włamanie na konto bankowe i przywłaszczenie mienia grozi mu do 10 lat więzienia.

Podczas codziennych działań policjanci często potwierdzają, jak prawdziwe jest powiedzenie  „okazja czyni złodzieja”. Ostatnim przykładem takiej sytuacji dla grodziskich kryminalnych były wyjaśnienia zatrzymanego 37-latka. Policjanci ustalili, że właśnie ta osoba mogła przywłaszczyć kartę płatniczą, zgubioną przez właściciela na terenie miasta. Po zatrzymaniu w miejscu zamieszkania mężczyzna przyznał się do tego, że znalazł cudzą kartę i skorzystał z okazji zapłacenia nią za zakupy.

Podczas wykonanych w sprawie czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że zatrzymany jednego dnia dokonał 19-tu transakcji w różnych sklepach. Swoje nielegalne zakupy zakończył dopiero po zablokowaniu karty przez właściciela. 37-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia i kradzieży z włamaniem. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: