Powiat pruszkowski prowadzi rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawcze im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie. Prace podzielone zostały na dwa etapy. Zakończenie I etapu nastąpi w 2021 r. Drugi etap zaplanowany został na kolejny rok.

Obecnie zakończono wykonywanie ścian i stropów w całym budynku z wyjątkiem sali gimnastycznej, która wymaga pewnych modyfikacji. Końca dobiega montaż okien i drzwi wejściowych w całym budynku, oraz montaż izolacji termicznej na elewacji. Na niższych kondygnacjach budynku rozpoczęto montażu instalacji wewnętrznych.

Wobec pierwotnych założeń ulegnie zmianie zakres II etapu modernizacji, przewidzianej na 2022 r. Ze względu na zgłoszoną przez dyrekcje SOSW potrzebę rozszerzenia zadań realizowanych przez Ośrodek, internat który miał mieścić się w objętej etapem II części budynku, będzie zamieniony na pomieszczenia do edukacji dla starszej młodzieży na poziomie ponadpodstawowym. Niezbędne w tym zakresie prace projektowe są aktualnie realizowane przez zespół projektantów z firmy MAMGUSTA.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Trwa rozbudowa SOSW


To może Cię zainteresować: