Podczas tegorocznej Nocy Muzeów nie mogło zabraknąć Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie. Podobnie jak w zeszłym roku zwiedzanie Galerii cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, a Galeria otwarta była od 14:00 od 1:00 w nocy.

Gallery of Steel Figures to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie w jednym miejscu można spotkać rzeźby wykonane z elementów recyklingu metalowego. Figury metalowe inspirowane są postaciami z bajek, filmów Science Fiction, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji. W industrialnym otoczeniu oglądać było można imponujących rozmiarów figury metalowe – roboty, bohaterów kreskówek i filmów animowanych, postacie filmowe oraz perfekcyjnie zrekonstruowane samochody, które powstały w wyniku przetworzenia i obróbki złomu. Co ciekawe, z roku na rok przybywa coraz więcej nowych i coraz ciekawszych eksponatów, co zacheca do częstych powrotów do Galerii.

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy zwiedzający, niezależnie od wieku, fotografowali się ze zgormadzonymi eksponatami. Zmęczeni zwiedzaniem mogli posilić się w specajlnie przygotowanym na ten wieczór grillu restauracji Corrado. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszył się też czołg T55, od którego zaczęła się nasza przygoda z tym wyjątkowym miejscem.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nocne zwiedzanie Galerii Figur Stalowych


To może Cię zainteresować: