W ostatni piątek, 27 stycznia 2023 r., na pruszkowskim welodromie miała miejsce międzynarodowa rywalizacja kolarzy torowych w ramach Grand Prix Poland pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W zawodach wzięło udział ponad sto zawodniczek i zawodników z Polski oraz m.in. Czech, Francji, Norwegii, Węgier, Ukrainy, Litwy, czy Laosu. Dla reprezentantów Polski był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w kolarstwie torowym, pierwszą okazją do zdobycia kwalifikacji olimpijskich na Igrzyska w Paryżu w 2024 r.

W ramach Grand Prix Poland przewidziano konkurencje kobiet i mężczyzn w: wyścigu eliminacyjnym, wyścigu na dochodzenie, sprincie, keirinie, sprincie drużynowym, wyścigu punktowym, scratchu, omnium i madisonie.

Z orłem na piersi kibice zobaczyli m.in. Urszulę Łoś, nota bene mieszkankę powiatu pruszkowskiego, dla której miniony sezon był jednym z najlepszych w karierze. Nasza olimpijka z Tokyo zdobyła w 2022 r. dwa medale Mistrzostw Europy w Monachium. Srebro w konkurencji keirin oraz brązowy medal wspólnie z koleżanką z Reprezentacji Polski Marleną Karwacką w sprincie drużynowym. Polki w sprincie drużynowym wystartują wspólnie również w Pruszkowie. W składzie reprezentacji znalazły się: Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak oraz Paulina Petri.

Wśród kandydatów do zwycięstwa w sprincie jest Mateusz Rudyk, którego największymi sukcesami są brązowe medale Mistrzostw Świata i Europy indywidualnie w sprincie z 2019 r. W ubiegłym roku niewiele zabrakło do zdobycia kolejnego brązowego krążka. Ostatecznie na Mistrzostwach Świata w 2022 r. w Paryżu został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Głównym rywalem Rudyka będzie kolega z reprezentacji – Rafał Sarnecki, który w ubiegłym tygodniu w litewskim Poniewieżu wygrał konkurencję keirin.

Wyniki dostępne są na stronie: https://pzkol.pl/kalendarz/1963,grand-prix-poland-uci-2.html

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: