Kilka dni temu w parku przy ul. Chopina doszło do kradzieży pieniędzy starszej kobiecie. Dwa dni po zdarzeniu, w rękach kryminalnych znalazł się sprawca, który już usłyszał zarzut. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu pruszkowska komenda została powiadomiona o kradzieży pieniędzy z rąk 83-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w parku przy ul. Chopina w Pruszkowie. Kobieta po wyjściu z banku została zaczepiona przez siedzącego w samochodzie mężczyznę, który zaoferował pomoc w podwiezieniu jej do domu.

Na nieszczęście pokrzywdzonej pieniądze, które wybrała z banku trzymała w ręku. Mężczyzna ponownie zaproponował seniorce pomoc w odwiezieniu do domu, a kiedy odmówiła, zabrał pieniądze i odjechał.

Po zgłoszeniu kradzieży policjanci z wydziału kryminalnego zajęli się sprawą. Już po dwóch dniach od „pomocny” mężczyzna został ustalony i zatrzymany. 49-latek przyznał, że ukradł kobiecie pieniądze. Podczas przeszukania mieszkania policjanci  ujawnili  470 zł, które pozostały ze skradzionej kwoty 600 zł. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy i przyznał się do zarzucanego mu czynu.   

Za przestępstwo kradzieży mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: