Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego pruszkowskiej komendy, zatrzymali chwilę po, przestępczym procederze trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież katalizatora. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne, działając wspólnie i w porozumieniu. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie działo się w nocy soboty na niedzielę. Policjanci z pruszkowskiej patrolówki na ul. Pańskiej, zauważyli mężczyznę, który rozglądał się po okolicznych posesjach.

Chwilę po legitymowaniu po mężczyznę podjechał opel i  zaraz odjechał w kierunku ul. Poznańskiej. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Znajdowało się w nim trzech obcokrajowców, w wieku 21, 32 i 40 lat. W bagażniku mundurowi ujawnili katalizator oraz narzędzia. Jego pochodzenia mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć.

W związku z podejrzeniem, że znaleziony katalizator może pochodzić z przestępstwa, policjanci sprawdzili okoliczne posesje, a mężczyzn zatrzymali.

Na jednej z posesji na ul.Pańskiej ujawnili rozcięta siatkę ogrodzeniową i  zaparkowany pojazd m-ki renault. Pokrzywdzony potwierdził wycięcie katalizatora z pojazdu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez policjantów z pruszkowskiej dochodzeniówki, podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży katalizatora.

Ozdyskany katalizator powróci do właściciela.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: