W minioną sobotę, 19 września, na terenie okalającym Żabiowolski Dom Kultury rozegrana została V edycja Biegu z Żabką. Wydarzenie to przyciągnęło wielu młodych miłośników biegów przełajowych. Nie zabrakło też innych atrakcji.

Bieg z Żabką już na stałe zadomowił się kalendarium okolicznych wydarzeń. Nie bez powodu. Impreza ta cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Żabiej Woli i okolic, a rodzinna atmosfera gwarantuje miło spędzony czas z pociechami.

W ramach zawodów zorganizowanych zostało 7 wyścigów dla dzieci i młodzieży z poszczególnych grup wiekowych na dystansach: 200 m, 400 m, 600 m, 800 m i 1000 m. Zmagania kończył nieoficjalny bieg młodzieży z żabiowolskich ochotniczych straży pożarnych. Przed biegiem nie mogło zabraknąć wspólnej rozgrzewki, a na mecie Wójt Piotr Rybka wręczał wszystkim pamiątkowe medale.

Oprócz aspektu sportowego, zawody były przede wszystkim wspaniałym rodzinnym piknikiem, gdzie między przechadzającymi się i rozdającymi łakocie żabami, wszyscy w miłej atmosferze spędzali czas. Nie zabrakło zmagań poza sportowych, gdyż specjalnymi nagrodami wyróżnieni zostali zawodnicy o najwymyślniejszym stroju żaby. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, cieszył się pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez strażaków z młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Pomimo wyzwań związanych z zabezpieczeniem sanitarnym, organizatorom biegu udało się stanąć na wysokości zadania. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania pracowników Domu Kultury, strażaków z OSP, Uczniowskiego Klubu Sportowego Rekin Team oraz wielu sponsorów. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne zawody.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: V Bieg z Żabką za nami


To może Cię zainteresować: