Już oficjalnie rozpoczęły się wakacje, a co za tym idzie dwumiesięczny okres wypoczynku i zwolnienia tempa. Zanim jednak wszyscy wyruszą na upragniony urlop, mają możliwość uczestniczyć w wydarzeniach, które po roku powracają na sceny w plenerze. W wielu miejscach na przywitanie lata odbywały się przede wszystkim „wianki”. I takie spotkanie integracyjne dla mieszkańców przygotował także Dom Kultury w Żabiej Woli.

Festyn Żabiowolski to już tradycja w gminie. Po tak długim czasie uczestniczenia jedynie w wydarzeniach online, mieszkańcy z niecierpliwością wyczekiwali momentu, kiedy znów będą mogli się spotkać i wspólnie bawić.  W sobotę mieli ku temu okazję, bo organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na scenie można było podziwiać zatem występy grup działających przy Domu Kultury – zespoły Radlanie i Doremire, zespołu Kulturka, który przestawił spektakl dla dzieci pt. „Kosmiczni turyści”, kabaretu PAKA, a na wieczór również głównej gwiazdy tego dnia – zespołu 4ever z Rafałem Woźniakowskim. Podczas wydarzenia odbywały się także warsztaty z plecenia wianków i warsztaty plastyczne, można było pomalować buzie, zapoznać się z lokalnymi rękodzielnikami, coś przekąsić z cateringu przygotowanego przez jednostki OSP Żelechów i Skuły, uczestniczyć w pokazach strażackich i pierwszej pomocy, a nawet zmierzyć ciśnienie czy spisać się wraz z rachmistrzami w ramach Narodowego Spisu Powszechnego.

Festiwal był również okazją do kilku ważnych uroczystości. Na początku wyróżniono dwie wybitne postaci, którzy otrzymali tytuły „Zasłużony dla Gminy Żabia Wola” i „Honorowy Obywatel Gminy Żabia Wola”. Pierwszą jest wieloletni społecznik, działający na rzecz lokalnej społeczności i promocji Gminy, dzięki któremu powstało m.in. Muzeum Żaby -  Józef Andrzej Jędrych. Wyróżnienie otrzymał również Roman Andrzej Małecki – wieloletni sołtys sołectwa Żelechów i radny gminy. Wójt Piotr Rybka i przewodnicząca rady Anna Filipowicz wręczyli zasłużonym odznaczenia, przypinki i dyplomy.

Włodarze uhonorowali również lokalnych sportowców za osiągnięcia przyczyniające się do promocji gminy.  Wręczyli czeki o wartości 3 000 zł dla sekcji unihokeja ULKS Józefina za wygranie Mistrzostw Polski Młodzików U-13 oraz dla dryżyny UKS Rekin Team za zwycięstwo na Mistrzostwach Polski w Teakwon-do. Pamiątkowe puchary otrzymali również zwycięzcy XI Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gmin y Żabia Wola, który odbył się pod koniec maja.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Festyn na rozpoczęcie wakacji


To może Cię zainteresować: