Po raz kolejny miłośnicy sportowej rywalizacji mieli okazję uczestniczyć w wielkim sportowym widowisku. 27 listopada w Ojrzanowie w Gminie Żabia Wola odbył się bowiem już drugi raz w historii Puchar Polski Taekwon-Do ITF.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią do Centrum Integracji Społecznej w Ojrzanowie powróciły zawody w ramach Pucharu Polski Taekwon-Do ITF, które objęte były punktacją związaną z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata i do Reprezentacji Polski. Wydarzenie o takiej randze przyciągnęło wielu chętnych, chcących powalczyć o najwyższe miejsca na podium. W turnieju wzięło udział 135 zawodniczek i zawodników, którzy reprezentowali 16 drużyn z całego kraju. Walczyli oni o zaszczytne miejsca podium, które honorowane były medalami i pucharami w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. – Dla wszystkich zawodników przewidzieliśmy medale okolicznościowe za uczestnictwo w zawodach oraz medale dla zwycięzców za pierwsze 3 miejsca, a także Puchary dla wszystkich drużyn i trzy specjalne Puchary dla najlepszego Zawodnika i Zawodniczki w kategorii najcięższej w wieku 18-35 lat i najlepszej drużyny, która zdobyła najwięcej złotych medali – mówi wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka. – Pomimo, że poprzedni i obecny rok ze względów pandemicznych są bardzo trudne dla sportu i odnotowujemy mniej osób, chcących ćwiczyć, to poziom zawodów nie zmalał. Zawodnicy z wysokim poziomem umiejętności nie rezygnują z trenowania i to nas cieszy. Nie zapominajmy, że mamy Mistrzów Polski nie tylko w Taekwon-do, ale również w Unihokeju czy Kolarstwie. Jesteśmy więc Gminą, która stawia na Sport.

To wielkie sportowe wydarzenie objęte było honorowym patronatem Wójta Gminy Żabia Wola Piotra Rybka, Rady Gminy Żabia Wola i Starosty Grodziskiego Marka Wieżbickiego, którzy wręczali zwycięzcom zasłużone nagrody oraz ufundowali specjalne puchary dla najlepszych zawodników i najlepszej drużyny, tą okazała się Akademia Sztuk Walki Dębe Wielkie, która zdobyła łącznie aż 12 medali. – Bardzo się cieszymy, że wszyscy dojechali i szczęśliwie wracają do domu. Nie było żadnych poważnych fauli, wręcz panowała rodzinna atmosfera. Fajnie, że wszystko się udało – mówi Wojciech Granica, prezes UKS Rekin Team, wraz z Polskim Zrzeszeniem Taekwon-Do ITF współorganizator wydarzenia. – Jako organizator jestem bardzo zadowolony z przebiegu, zwłaszcza, że sami zawodnicy są zadowoleni i zapowiadają, że wezmą udział w zawodach również i w przyszłym roku, co jest dla nas najlepszą rekomendacją. To nadal najlepsza impreza w kalendarzowym roku sportowym. U nas zawodnicy zawsze dostają posiłek i prezenty. Wszyscy się znają i nie ma zaciekłej rywalizacji, a jest za to czysty sport, co przyświeca i nam, i Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, który objął Patronat Honorowy nad wydarzeniem. Jako były sportowiec dążę do tego, aby Sport był najważniejszy i nic nas nie dzieliło, o co jest czasami trudno. Nawet jak ktoś przegra, to wychodzi z przeświadczeniem, że trzeba się lepiej przygotować na następny raz i to jest dla nas najważniejsze.

Świetnie zaprezentował się również działający na terenie Gminy Żabia Wola UKS Rekin Team, który zdobył łącznie 9 medali oraz puchar dla najlepszego zawodnika, którym okazał się Wojciech Nowosielski, zdobywca złotego medalu walk LC dorosłych w kategorii mężczyzn. Srebrem udekorowani zostali natomiast Konstancja Niedźwiecka - Walki LC junior K -55, Dominika Jezierska - układy formalne junior K i walki LC junior K, Mikołaj Granica - układy formalne +2CUP oraz biorący udział po raz pierwszy w zawodach Antoni Machalewski - Walki LC junior młodszy M. Brązowe medale zdobiły szyje Rafaela Ciszewskiego - walki LC dorośli M -70kg, Mikołaja Granicy - walki LC -55 kg Junior M oraz najmłodszej zawodniczki, która po raz pierwszy brała udział w zawodach, Amelii Weiner - układy formalne młodzik K. – To ciężka praca wszystkich zawodników i trenerów. Cieszę się, że najmłodsi zawodnicy również wystartowali i nie bali się, bo start w tak dużej imprezie jest dla nich wielkim przeżyciem – dodaje prezes i trener Wojciech Granica.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: II Puchar Polski Taekwon-Do ITF za nami


To może Cię zainteresować: