W ubiegłym roku w Warszawie podczas XI Mistrzostw Polski w Koluchstyl startowało 400 zawodników w kategoriach seniorskich, juniorskich i dzieci. Tegoroczna edycja – ze względu na panującą sytuację epidemiczną– została ograniczona tylko do kategorii seniorskich. Zamiast w 12, zawodnicy walczyli w 7 kategoriach: 3 kobiecych i 4 męskich. Brązowy medal wywalczył zawodnik UKS Rekin Team z Ojrzanowa.

Podczas tegorocznych XII Mistrzostw Polski w Koluchstyl w Białymstoku brązowy medal w kategorii wagowej +100 kg wywalczył Wojciech Nowosielski z działającego przy CIS w Ojrzanowie gm. Żabia Wola Uczniowskiego Klubu Sportowego Rekin Team. Gratulujemy!

Koluchstyl jest sztuką walki o szerokim wachlarzu zastosowania. Wersja sportowa oraz combat, czyli bojowa, stworzona została pod koniec XX w. w Polsce. Wersja sportowa Koluchstyl jest całkowicie wolna od kontuzji. Twórcą dyscypliny jest ekspert Sztuk Walk Wiesław Koluch. Celem Koluchstyl oprócz rozwoju sportowego jest integracja zawodników ze wszystkich dyscyplin sztuk walki i sportów walki. W zawodach biorą udział zawodnicy uprawiający takie dyscypliny jak: judo, zapasy, jujitsu, sumo, sambo, mma, grapling, bjj, karate, taekwondo i inne. Mają oni okazję poznać się, podzielić się swoim doświadczeniem, poznać zalety i techniki Koluchstyl, poszerzając swoje horyzonty.