Fot. UKS Rekin Team

28 kwietnia br. w Oleśnicy na Hali sportowej Atol odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwondo ITF CHOI JUNG HWA 2019. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Polskie Zrzeszenie Taekwondo ITF a ich gospodarzem była Akademia Sztuk Walki DOSAN. W tym roku w zawodach uczestniczyło 7 zawodników z UKS Rekin Team działającego przy Szkole Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie. Na turnieju zdobyli 2 brązowe, jeden srebrny i 2 złote medale. Jako ciekawostkę podamy, że 2 złote medale zdobył też Piotr Rybka - Wójt Żabiej Woli.

Jakub Szalacha dwukrotnie stawał na podium dla zwycięzców, odbierając brązowym medal za swój występ w kategorii Układy Formalne oraz srebrny medal w kategorii Walki LC (Light Contact) Junior.

Drugi zawodnik z Rekin Team Mikołaj Granica (srebrny medalista Mistrzostw Polski Taekwondo ITF 2018 i brązowy Zawodów MASTER CUP 2019 Taekwondo ITF 2019) zdobył brązowy medal w kategorii Walki LC Junior.

To nie koniec sukcesów mieszkańców Żabiej Woli na niedzielnych zawodach. Piotr Rybka, który od listopada br. jest Wójtem Gminy Żabia Wola zdobył na Mistrzostwach 2 złote medale. Pierwszy w walkach LC w kategorii Senior +82kg, drugi zaś za Techniki Specjalne Twimyo Nopi Apcha Busigi.

Osiągnięcia Rekin Team są tym większe, że działa on zaledwie od 2017 roku, a już wychował medalistów. Gratulujemy trenerom oraz zawodnikom i życzymy im dalszych sukcesów sportowych.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Sukces mieszkańców Żabiej Woli na turnieju Taekwondo


To może Cię zainteresować: