Kierowca z promilami, a pasażer z marihuaną

Policjanci z Żabiej Woli zatrzymali kierowcę audi, który nie po raz pierwszy jechał nietrzeźwy i bez uprawnień. Tym samym samochodem podróżował 24-latek, u którego funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki. Paweł G. i Kamil W. usłyszeli zarzuty karne i będą odpowiadać za swoje bezprawne czyny przed sądem.
Przed 14.00 policjanci z Żabiej Woli prowadzili kontrole drogowe w Grzegorzewicach. Jedną ze sprawdzanych osób był kierowca audi. Podczas legitymowania 33-latka funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mężczyzna jest nietrzeźwy i wykonali badanie. Urządzenie wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Podczas kontroli kierowcy uwadze funkcjonariuszy nie uszło nerwowe zachowanie pasażera. Policjanci postanowili sprawdzić co 24-latek ma przy sobie. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna próbował schować w aucie torebkę z marihuaną.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a obaj mężczyźni zatrzymani. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania samochodami i w przeszłości był już karany za nietrzeźwość za kierownicą. Paweł G. usłyszał kolejny zarzut, za który odpowie przed sądem. Sąd zdecyduje także o karze dla Kamila W. za posiadanie środków odurzających.
 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: